Zico: En büyük avantajımız, taraftarımız

Kadıköy Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yarın oynanacak derbi maçı öncesi ev sahibi takımın teknik direktörü Zico, FB TV'de katıldığı programda maçla ilgili soruları yanıtlarken, maça taraftar desteği avantajıyla çıkacaklarını söyleyip, "Önemli olan, doğru işi yapmak.

İSTANBUL - Kadıköy Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yarın oynanacak derbi maçı öncesi ev sahibi takımın teknik direktörü Zico, FB TV'de katıldığı programda maçla ilgili soruları yanıtlarken, maça taraftar desteği avantajıyla çıkacaklarını söyleyip, "Önemli olan, doğru işi yapmak. Fenerbahçe kadrosu kaliteli oyunculardan oluşuyor. Sonucu, onların dikkatleri etkileyecek" dedi.
Taktik açıdan iyi bir hafta geçirdiklerini ve oyuncularının şimdiden bu maça hazır olduğunu dile getiren Zico, sözlerine şöyle devam etti: "Cumartesi günü sahada mücadele, istek ve savaş olacak. Son maçlarda taraftarlarımızın bizlerle birlikte oynadığını görüyoruz. Maç içinde her saniye takımına destek olan taraftarımız, bizi başarıya götürecektir. Her maçın üç puanlık değeri var, ancak bu maçın anlamı ve getirisi üç puandan da fazla. Geçmişe bakıp favori çıkarmanın anlamı yok. Evimizdeki her maçta olduğu gibi, bu maçtan da galibiyetle ayrılmalıyız".
Zico ayrıca, Galatasaray'ın bu sezon kaliteli oyuncular transfer ettiğini, önde, zekâsıyla oynayan futbolcuları bulunduğunu anlatırken, bunun yanında eksikleri de olduğunu ve bunlardan yararlanmak istediklerini söyledi. Hangi takımın avantajlı olduğu yönündeki bir soruyu "Derbi maçlarda avantaj olmaz. Bizim tek avantajımız seyircimiz olacak" şeklinde cevaplayan Brezilyalı teknik adam, Avustralya Milli Takımı'nı çalıştıracağı yönündeki haberleri de yalanladı.
Sarı-Lacivertli futbolculardan Marco Aurelio ve Selçuk Şahin de maça ilişkin değerlendirmelerde bulunurken, kulübün internet sitesinde açıklamaları yayımlanan Aurelio, Galatasaray derbisinin kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayarak, "Fenerbahçe olarak iyi bir oyunla sahadan üç puanla ayrılacağız" dedi. Selçuk ise "Takımda herkes işin ciddiyetinde" derken, "Dünyanın gözü bu maçta olacak. Taraftarımız yanımızda olursa, bu maçtan galip ayrılırız" şeklinde konuştu.
'Ronaldo haberi'ne isyan
Bu arada, Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldız futbolcu Ronaldo ile anlaştığı yönünde bir süredir medyada yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığı açıklandı. Kulübün internet sitesindeki açıklamada, "Kulübümüzün herhangi bir transfer çalışması söz konusu değildir. Basınımızı bir kez daha yalan transfer haberleri yapmamaları konusunda uyarıyoruz" denildi. (Spor Servisi)