Zico: Grup birinciliği neden olmasın?

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, dün Vederson'la beraber düzenlediği basın toplantısında her maçı kilit maç olarak gördüklerini söyleyerek, "Kalan üç maçtan ikisi sahamızda.

İSTANBUL - Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, dün Vederson'la beraber düzenlediği basın toplantısında her maçı kilit maç olarak gördüklerini söyleyerek, "Kalan üç maçtan ikisi sahamızda. Bu da bizim için bir avantaj" diye konuştu. Zico, "Grup birinciliğinde gözünüz var mı?" sorusuna da "Elbette ki başladığınız zaman hep en iyisini hedeflersiniz. Ben her şeyi olumlu düşünen bir insanım. Birincilik en iyi sonuçsa neden olmasın" yanıtını verdi. İki ekibin de büyük olduğunu ifade eden Zico, Hollanda'daki maçta Deivid'e haksız şekilde kırmızı kart gösterildiğini söyledi.
Brezilyalı çalıştırıcı, Ronald Koeman'ın PSV Eindhoven'daki görevini bırakmasının takımı etkileyip etkilemeyeceği sorusuna ise "Teknik adam değişikliği yolun ortasında yapıldığı zaman belki belirli bir şekilde etkilenme olabilir. Ancak PSV'nin tecrübesi ve kaliteli oyuncuları var" yanıtını verdi. Zico ayrıca cezaları nedeniyle bugünkü mücadelede forma giyemeyecek Lugano ve Deivid'in eksikliğinin takımı etkileyeceğini düşünmediğini söyledi.
Basın toplantısına 'No way out-Kadıköy' (Kadıköy'den çıkış yok) yazılı tişörtle katılan Vederson ise "Maçın zorluğunun farkındayız, fakat kendi gücümüzün de farkındayız. Kendi sahamızda oynuyoruz. Kendi ritmimizi sahaya yansıtıp, futbolumuzu oynadığımız takdirde galibiyetle ayrılacağımızı tahmin ediyorum" diye konuşurken "Milli takıma seçilirsem gurur duyarım" dedi.
'Burası tam bir cadı kazanı'
Öte yandan, PSV Eindhoven Teknik Direktörü Jan Wouters, Şükrü Saracoğlu Stadı'nın atmosferi için 'cadı kazanı' benzetmesi yaparak "Maçta gol atıp bu cadı kazanındaki insanları susturmayı hedefliyoruz. Buradaki atmosfer harika. Atmosferden de zevk almamız gerekiyor" dedi. Fener-bahçe'nin daha avantajlı olduğunu ifade eden Wouters, "Hücum oynayacağız. Buraya 0-0 için değil, kazanmaya geldik" diye konuştu. Basın toplatısına katılan PSV kalecisi Gomes ise her şeyin son maçlarda belli olacağını söyledi. (aa, Spor Servisi)