Zico hakeme veryansın etti

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico Kayserispor karşısındaki yenilgilerinde hakem kararlarının etkili olduğunu iddia etti.

KAYSERİ - Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico Kayserispor karşısındaki yenilgilerinde hakem kararlarının etkili olduğunu iddia etti. Brezilyalı çalıştırıcı şöyle konuştu: "Maçın 28. dakikasına kadar oyuna biz hâkimdik. Bizim için maç 28. dakikada bitti. Elbette ki Edu'nun kırmızı kart pozisyonu sonuca etki etti. Hakemler adaletli olmalı. Herkese de aynı kriteri uygulamalı. Fenerbahçe'nin lehine olan birçok pozisyonu hakem görmedi. Bir pozisyon maçı etkiledi. Rakip takım atak kesince sarı kart olmadı. Sarı kartlı oyuncu eliyle aldığı zaman kırmızı olmadı. Futbolcular kavga ederken, hakem seyretti. Tek kart çıktı. Eğer kontrol elinizden kaçarsa, toparlamanız zor olur."
Kayserispor'un Fenerbahçe'yi 2-1 yendiği karşılaşmayı değerlendiren Sarı-Kırmızılı ekibin teknik patronu Tolunay Kafkas ise oyunun ilk yarısında yedikleri golden sonra takımın gerilediğini, ancak Fenerbahçe'nin 10 kişi kalmasıyla oyunda dengeyi kurup daha sonra hâkimiyeti ellerine alarak, galip geldiklerini söyledi. Kafkas, "Kayserispor daha iyi olacak güçtedir. İyi bir standart yakalamak istiyoruz. Ligde inişler ve çıkışlar olabilir. Lig, çok çetin geçecek" diye konuştu. (Spor Servisi)