Zico: Kafamda sadece turu geçmek var

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, düzenlediği basın toplantısında, "Çok önemli bir maça çıkıyoruz. Galibiyetle ayrılıp, muhteşem taraftarımıza mutluluk yaşatmak istiyoruz" diye konuştu.

İSTANBUL - Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, düzenlediği basın toplantısında, "Çok önemli bir maça çıkıyoruz. Galibiyetle ayrılıp, muhteşem taraftarımıza mutluluk yaşatmak istiyoruz" diye konuştu. Brezilyalı çalıştırıcı, CSKA Moskova'nın grupta iddiasının bulunmamasının kendilerini nasıl etkilediğinin sorulması üzerine şöyle konuştu:
"Şampiyonlar Ligi'nde maç öncesinde 'Kazandık' diyemezsiniz. CSKA'nın iddiası kalmadı ama bu demek değil ki sahaya kazanmak için çıkmayacaklar. Bizim yapmamız gereken, kendi oyunumuzu ortaya koyup, kazanmak. Profesyoneller kazanmak için çıkar, onlar da öyle çıkacak."
Zico, bir basın mensubunun, kötü bir sonuç alınıp UEFA'ya kalınması durumunda ne düşüneceğini sorması üzerine, "Böyle bir şeyi düşünmüyoruz bile ama futbolda her türlü sonuca hazırlıklı olmalısınız. Rakibinizi ciddiye almazsanız bunlar yaşanabilir. Biz rakibimizi ciddiye alıp iyi hazırlandık. Kafamda tamamen, turu geçmek var. Ciddiyet olmazsa her türlü sonuçla karşılaşırsınız ama bu durum bizim için geçerli değil" yanıtını verdi.
Maçın kariyeri açısından da önemli olduğunun hatırlatılması üzerine Brezilyalı çalıştırıcı, "Kendi açımdan değil, Fenerbahçe açısından düşünüyorum. Bana bu kapıları açan Fenerbahçe'dir. Benim için taraftarın mutluluğu her şeyden önemli" şeklinde konuştu. Zico, sakatlıkları süren Deniz, Tümer ve Appiah'ın maç kadrosunda olmadığını söyledi.
Gazzaev: PSV yenilecek
CSKA Moskova Teknik Direktörü Valeri Gazzaev de, gruptan çıkacak ikinci takımın Fenerbahçe olacağını söyledi. Rus teknik direktör, "Gruptan çıkacak ikinci takım kim olur?" biçimindeki soruya, "Tabii ki Fenerbahçe. Çünkü PSV yenilecek" yanıtını verdi. Gazzaev, takımının hedefinin kalmamış olmasının, profesyonel olarak motivasyonunun kalmadığı anlamına gelmediğini vurguladı. Sakat ve cezalı oyuncular nedeniyle gençlerden kurulu bir kadroyla sahaya çıkacaklarını, genç oyuncuların da kendini kanıtlamaları gerektiğini ifade eden Gazzaev, şunları kaydetti: "Ne de olsa bir Şampiyonlar Ligi maçı oynanacak. Ağırlıklı olarak daha önce ilk 11'de yer bulamayan gençlerin çok şey kanıtlamaları gerekecek. Bunun için, profesyonel anlamda hedefli bir maç olacak."
Maça Yunanistan'da hazırlanmalarının yarattığı tartışma üzerine de Gazzaev şu yanıtı verdi: "Bu tartışmaları ciddiye almıyoruz. Moskova'da hava durumu kötü. Biz de İstanbul'a en yakın hava koşullarına sahip olduğu için Yunanistan'ı seçtik. Bu profesyonelce hazırlandığımızın kanıtıdır." Vagner Love ve Jo'nun getirilmemelerine ilişkin dedikoduların asılsız olduğunu söyleyen Gazzaev şöyle konuştu: "Adı üzerinde, dedikodu. Gazetecilerin işi sansasyon yaratmak. Gerçeklere gelince, yalnızca Love ve Jo değil, sakat ve kart cezası olan oyuncularımız var. Basının yazdığı dedikodular gerçek dışıdır." (Spor Servisi)