Zico: Önce kendi oyunumuza bakarız

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Mehmet Aurelio ile beraber dün Philips Stadı'nda bir basın toplantısı düzenledi.

EINDHOVEN - Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Mehmet Aurelio ile beraber dün Philips Stadı'nda bir basın toplantısı düzenledi. Türk halkının acısını paylaştığını vurgulayan Zico, oyun tarzlarında değişiklik yapmayacaklarını söyledi. 'Beyaz Pele'nin basın toplantısından satırbaşları şöyle:

 • Rakibimizin özellikle kendi sahasında oynadığı maçlarda belli bir ortalaması var. Aynı Fenerbahçe'nin kendi sahasında olduğu gibi. Oyun tarzımızda değişiklik olmayacak. Galibiyet için çıkıp kendi oyun tarzımızı kabul ettirmeye çalışacağız, sahada mücadelemizi ortaya koyacağız.
 • Dün yaptığımız antrenman basına kapalı olduğu için siz göremediniz. Kezman'ın sakatlandığı bir pozisyon vardı. Geçen hafta sakattı iyileşti ve tekrar döndü. Dün tekrar o yerde ağrı hissetti. Buraya o nedenle gelmedi. Kesinlikle başka bir sebep yok bunun altında.
 • Ben güzel futbol oynatmayı tercih ediyorum. Brezilya'da güzel bir oyun oynanıyor. Hollanda'da da güzel bir futbol sergileniyor. Oyuncularım hangi ülkeden olursa olsun, güzel futbol oynatmak istiyorum. İnsanlar sahada göze hoş gelen futbolu görmek istiyor. Hiçbir şekilde bir takımın, Brezilyalı veya başka ülkeden çok sayıda futbolcusu olması o tarzı benimseyeceği anlamına gelmez.
 • Geçen yıl geçen yıldı. Şu anla karşılaştırmak doğru olmaz. Ligde kaybetmememiz gereken puanları kaybettik. Her ne kadar biraz gerideysek de iddiamızı sürdürüyoruz. Şampiyonlar Ligi için de iddiamız sürüyor. Elbette
  amaç hep daha iyiye gitmek.
 • Sadece Koevermans'a değil aynı şekilde rakibin bütün oyuncularına ayrı önlem almalıyız. Şampiyonlar Ligi gibi bir kulvarda sadece bir futbolcuya odaklanmak, diğerlerini unutmak olmaz diye düşünüyorum
  Mehmet Aurelio: Kezman üzdü
  Mehmet Aurelio da hocası gibi terörist saldırıları kınarken şöyle konuştu: "Bizim için zor bir maç. Rakibimizin çok kaliteli oyuncuları var. Kendimize güveniyoruz, buradan alabileceğimiz en iyi skorla ayrılmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Biz buraya üç puan için geldik. Maç öncesinde tüm oyuncular galibiyeti düşünür. Ama bir puan da alabilmek bizim için güzel bir skor olabilir."
  Milli futbolcu, Kezman'ın yaşadığı sakatlığa üzüldüklerini belirterek sözlerini şöyle bitirdi: "Kezman'ın yerine oynayacak arkadaşımız da mutlaka en iyisini yapmak isteyecektir. Futbolcunun maçlardan sonra yorgunluk hissetmesi normaldir. Şu anda kendimi iyi ve maça hazır hissediyorum." (Spor Servisi)