Zico: Şanslar yüzde 50-50

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, bugün oynayacakları Anderlecht maçından iyi bir skorla ayrılacaklarına inandığını dile getirdi.

İSTANBUL - Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, bugün oynayacakları Anderlecht maçından iyi bir skorla ayrılacaklarına inandığını dile getirdi. Brezilyalı teknik adam, Şükrü Saracoğlu Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, "Ciddi olursak ve rakibimize saygı duyarsak istediğimiz sonucu alırız. Umuyorum ki taraftarımızın desteğiyle güzel bir sonuç alacağız" dedi. Futbolcularının da bugünkü maçın ciddiyetinin farkında olduklarını kaydeden Zico, şöyle devam etti: "Ben ve bütün camia da biliyor ki Avrupa arenası bambaşkadır. Ufak tefek hatalara yer yok, ciddi davranmalısınız. Bu eşleşmenin favorisi yok. Anderlecht, Avrupa kupalarında tecrübeli bir ekip. Fenerbahçe'nin de kadrosunda tecrübeli oyuncular var. İki takımın da şansları yüzde 50."
Zico, bir soru üzerine Brezilyalı yıldız Roberto Carlos'un hiçbir takım için bir kurtarıcı olmadığını söyleyerek, aynı durumun Real Madrid ve Brezilya Milli Takımı'nda da geçerli olduğunu ifade etti. Tecrübeli çalıştırıcı, sakatlıkları nedeniyle forma giyemeyen Lugano ve Appiah'ın yokluğunu hissettiklerini söyleyerek, "Yine de bizim gibi büyük kulüpler bir iki futbolcuya bağlı olmamalı. Onların yerine oynayan oyuncular, onların eksikliklerini hissettirmemeliler" ifadelerini kullandı. (Spor Servisi)