Zico umutlu konuştu, Kezman'a destek çıktı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Moskova'daki mücadelenin gruptaki durumlarını açığa kavuşturmaları açısından büyük önem taşıdığını belirterek "Alabileceğimiz en iyi skoru almak istiyoruz" dedi.

MOSKOVA - Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Moskova'daki mücadelenin gruptaki durumlarını açığa kavuşturmaları açısından büyük önem taşıdığını belirterek "Alabileceğimiz en iyi skoru almak istiyoruz" dedi. Maçın oynanacağı Lokomotif Stadı'ndaki basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Brezilyalı çalıştırıcı, takım halinde iyi bir motivasyona sahip olduklarını ve olumlu bir skor elde edebilmek için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirirken "Rakibimiz kendi sahasında iyi maçlar çıkarıyor. Şüphesiz avantajlılar ama önemli olan ortaya koyacağımız mücadele" diye konuştu.
Zico, sezon başından beri vasat bir performans gösteren Mateja Kezman'a destek çıkarak "Kafasını yere eğmesine hiç gerek yok. Onun kritik maçlarda neler başarabildiğini biliyoruz. Ona sonsuz bir güven duyuyorum. Bu maç için de ona güveniyorum. Hepimiz onun arkasındayız. İçinde bulunduğu durumdan kurtulacaktır" ifadesini kullandı. CSKA'nın etkili hücum oyuncusu Vagner Love'ye çok dikkat etmeleri gerektiğini vurgulayan tecrübeli teknik adam, bu görevi Love'nin oyun biçimini iyi tanıyan vatandaşları Roberto Carlos, Edu, Lugano ve Aurelio'nun üstleneceğini söyledi.
'Saracoğlu gibisi yok'
Roberto Carlos ise Inter maçında ortaya koydukları takım ruhunu bir kez daha yakalarlarsa Rusya'dan mutlaka iyi bir skorla ayrılacaklarını dile getirdi. Lokomotif Stadı'ndaki atmosferin asla Şükrü Saracoğlu'ndaki kadar ateşli olamayacağını söyleyen Brezilyalı oyuncu, "Bu iki stat arasında kıyaslama bile yapılamaz. Fenerbahçe taraftarı gibisi yok" dedi. CSKA'nın Brezilyalı futbolcularından Dudu ve Vagner Love'yi iyi tanıdığını, Jo'yla ise tanışıklığı olmadığını belirten Carlos, "Tamamı üst düzey oyuncular. Umarım hem onlar hem de bizim için iyi bir karşılaşma olacak" ifadesini kullandı.
(Spor Servisi)