Zico'dan o iddiaya yanıt

Zico'dan o iddiaya yanıt
Zico'dan o iddiaya yanıt
Fenerbahçe eski teknik direktörü ve Brezilyalı eski efsane futbolcu Arthur Zico, yeniden sarı-lacivertli takımının başına geçeceği yönündeki haberler hakkında konuştu.

İSTANBUL - Bilgi Üniversitesi'nin Santral Kampüsünde gerçekleşen panelde genç spor yönetici adayları ilk derslerini efsane futbol adamı Arthur Zico'dan aldı. Genç spor yöneticilerine vereceği ilk ders öncesi bir basın toplantısı düzenleyen Bilgi Üniversitesi Rektörü Remzi Sanver ve Arthur Zico, Bilgi Spor Eğitimi hakkında bilgileri paylaştılar. Remzi Sanver konuşmasında amaçlarının Türk Sporuna hizmet edecek olan başarılı spor eğitmenleri yetiştirmek olduğunu söyledi.

Zico ise burada olduğu için gurur duyduğunu belirterek, "Öncelikle şunu söylemek isterim spor yöneticiliği yapmak çok büyük bir şans. Spor yöneticiliği çok zevkli ama riskli bir işte. Ben dünyanın her yerinde spor yöneticiliği yaptım ve bundan çok zevk aldım. Türkiye 'nin futbola olan tutkusunu da yakından biliyorum ve umarım buradan başarılı yöneticiler yetişir" dedi.   

Fenerbahçe dönemi hakkında konuşan Zico "Burada Fenerbahçe'de çok başarılı ve mutlu günlerim oldu. Hem ben buradakilere çok şey öğrettim hem de ben burada çok şey öğrendim. Gerçekten Türk halkı bana her zaman iyi davrandı. Fenerbahçe yönetimi de bana hep iyi davrandı. Birlikte de çok iyi çalıştık. Tekrar burada olmaktan çok mutluyum" şeklinde konuştu.

FIFA'DAKİ YOLSUZLUK TARTIŞMALARI

FIFA'da yaşanan rüşvet ve yolsuzluk skandalı hakkında da kısa bir açıklama yapan Zico "FIFA sadece saha içinde Fair-Play için değil, saha dışında da Fair-Play için uğraşmalı. Geçen gün yaşanan skandalları FIFA'nın bir an önce kendi içinde temizlenmesi lazım ve adı bu skandallara karışan isimleri futbol dünyasından uzak tutmak gerekiyor. Futbolu temiz insanların yönetmesi gerektiğine inanıyorum. Spor adamlarının isimlerinin bu tip skandallara karışması hiç iyi değil" ifadelerini kullandı.

Zico, "Türkiye'den herhangi bir teklif almadığını ama teklif gelmesi durumunda bunu değerlendireceğini söyledi. Fenerbahçe Kulübü'nün Sportif Direktör konusunda anlaştığı iddia edilen Giulano Terraneo'nun Zico ile bağlantılı olduğu iddiasına Brezilyalı teknik adam, "Terraneo ismi hakkında kendisinin benim menajerim olduğuyla alakalı sözler duydum. Benim hiç menajerim olmadı. Kendisi sadece ben ilk Fenerbahçe'ye geldiğimde beni öneren isimlerden biri olmuş. Bütün bunlardan dolayı benim buraya gelmem ile hiçbir alakası yok. Terraneo'yu 2007 yılından beri görmüyorum ve konuşmuyorum. Buraya Fenerbahçe için gelmedim. Buraya Bilgi Üniversitesi'nden aldığım davet için geldim. Buradan da Şampiyonlar Ligi Finalini yorumlamak için Berlin'e gideceğim. Fenerbahçe ile alakalı hiçbir durum yok şu an" ifadelerini kullandı.

"Tekrar Türkiye'de çalışmak ister misiniz?" sorusuna ise Zico, "Bu sorunuza 'hayır' dememin imkanı yok. Türkiye de çok başarılı ve mutlu günlerim oldu. Burada tekrar çalışmak tabii isterim ve teklif gelirse 'evet' derim" şeklinde konuştu. Sercan Sapanatan (DHA)