Zico'dan Scolari'ye veto

Zico'dan Scolari'ye veto
Zico'dan Scolari'ye veto
Brezilyalı eski efsane futbolcu Arthur Zico, Brezilya Milli Takımı Teknik Direktörü Luiz Felipe Scolari'nin gönderilmesi gerektiğini savundu.

ANKARA - Bir dönem Fenerbahçe 'de de teknik direktörlük yapan Arthur Zico, İngiliz basınına yaptığı açıklamada, FIFA 2014 Dünya Kupası yarı finalinde Brezilya'nın Almanya'ya 7-1 yenilmesinin ardından görevine devam eden Scolari'yi eleştirdi.

"Artık Scolari ve yardımcısı Carlos Alberto Parreira'ya teşekkür etmeli ve yerine yeni yüzler gelmeli" diyen Zico, Hollanda maçını Scolari'nin son şansı olarak nitelendirip, tercihinin ise Brezilya'nın yeni düşüncelere sahip teknik adamlar tarafından yönetilmesi olduğunu ifade etti.

Sao Paulo kulübünü çalıştıran Ramalho'nun Brezilya için ideal bir seçenek olduğunu öne süren Zico, "Brezilya 2013'te FIFA Konfederasyonlar Kupası'nda nasıl oynadıysa, bu yıl da aynısını yaptı. Diğer takımların bu taktiği çözmesi için önünde bir yıl vardı ve öyle de oldu" değerlendirmesinde bulundu.

Brezilya'nın kadro seçimini de eleştiren Zico, "Neymar, Brezilya'nın en iyi oyuncusu ama geçen sezon Barcelona'da maça kaç kez yedek başladı? Fred, Marcelo, Hulk, hep istikrarsız performans sergiledi. Hatta David Luiz ve Oscar bile Chelsea'nin ilk tercihi oyuncular değildi" şeklinde konuştu.

"Sambacılar"ın, oyun felsefesiyle Pep Guardiola gibi teknik adamları etkilemesine rağmen bugün sistemsiz oynadığını ileri süren Zico, Brezilya'nın önde gelen futbol adamlarının toplanarak milli takımın sorunlarına çözümler üretmesi gerektiğini vurguladı. (AA)