Zico'dan Tokyo'ya destek

Zico'dan Tokyo'ya destek
Zico'dan Tokyo'ya destek
Fenerbahçe'nin eski teknik direktörlerinden Arthur Zico, 2020 Olimpiyatları ev sahipliği için İstanbul ve Madrid ile yarışan Tokyo'ya destek verdi.

CANAN KAYA / BUENOS AİRES (DHA) - Arthur Zico, her fırsatta gönül bağı olduğunu dile getirdiği, 12 yıl boyunca futbolcu ve antrenör olarak görev yaptığı Japonya 'yı olimpiyat adaylığında yalnız bırakmadı.

Japonların spora olan tutkusunun öven Zico, ülkenin daha önce birçok fırsatta kanıtlanmış spor organizasyonu yapma yeteneğinden dolayı, Tokya'nun 2020 Olimpiyat Oyunları'na mükemmel ev sahibi olacağını söyledi.

Oyunculuk ve antrenörlük deneyiminden dolayı Japon kültürünü çok iyi tanıdığını vurgulayan Zico, "Japonların hem seyirci hem uygulayıcı olarak spora olan tutkusu inanılmaz. Japonya'dayken evimin karşısında insanların çeşitli spor aktivitelerinde bulunduğu bir park vardı. Onları izlemekten çok keyif alırdım. Japonya'da spor, toplumu birleştiren, dostluklar kurduran ve üzerinde olumlu etkiler sağlıyan önemli bir mekanizma" ifadelerini kullandı.

"Tokyo'nun tamamen hazır olduğuna inanıyorum ve Olimpiyatlara ev sahipliği yapma onuruna erişmesi beni çok mutlu edecektir" diyen Zico'ya göre Japonya, güçlü alt yapısı ve örgütlü ve disiplinli toplumu önemli spor organizasyonu yapmada çok başarılı. 2002 Dünya kupası finallerinde de bunu tüm dünyaya kanıtladı" şeklinde konuştu.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Japonya

  ,

  spor

  ,

  dünya kupası