Zico'ya göre şanslar eşit

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Belçika'ya galibiyet için geldiklerini söyledi. Dün takımının yaptığı son çalışma öncesi futbolculardan Önder Turacı'yla birlikte bir basın toplantısı düzenleyen Brezilyalı çalıştırıcı...

BRÜKSEL - Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Belçika'ya galibiyet için geldiklerini söyledi. Dün takımının yaptığı son çalışma öncesi futbolculardan Önder Turacı'yla birlikte bir basın toplantısı düzenleyen Brezilyalı çalıştırıcı, "1-0'lık avantajımız var. Turu atlamak istiyoruz" dedi. Kaleci Serdar'ın yokluğunun kendilerini üzdüğünü ancak Volkan'ın kaleyi en iyi şekilde koruyacağına inandığını dile getiren Zico, "Her zaman oynadığımız gibi oynayacağız. Fenerbahçe, golü bulmak için oynayacaktır. Bunun için en iyi biçimde hazırlandık. Şanslar yüzde 50, yüzde 50. Hedef Avrupa Şampiyonlar Ligi. Eğer UEFA'ya kalırsak bizim gibi birçok takım da mücadele edecek. Onlar da kalacak.
Bu konuda işi büyütmek istemiyoruz" ifadelerini kullandı.
Futbol kariyerine Belçika'da başlayan Önder Turacı ise Belçika'ya gelmenin kendisi için değişik bir duygu olduğunu ifade ederek şöyle konuştu: "Sık sık Anderlecht karşısında forma giydim. Belçika'da doğduğum için biraz duygulanacağım. Anderlecht'e karşı tüm karşılaşmalarım hep iddialı geçmiştir. Bu maçta da farklı olmayacak. Anderlecht taraftarı çok fanatik ve takımın arkasında duran bir taraftar. Son Anderlecht'e karşı oynadığım lig maçını da 4-1 kazanmıştık." Önder, Belçika Milli Takımı konusunda henüz karar almadığını da dile getirerek, "Türk Milli Takımı'ndan teklif var. Bu teklif ciddi şekilde gerçekleşirse Türk Milli Takımı'nda oynayacağım. Aksi takdirde Belçika Milli Takımı için kapım her zaman açık" diyerek sözlerini noktaladı. (Spor Servisi)