Zidane: Acele etmeyin

Fransa Milli Takımı'nın yıldız oyuncusu Zinedine Zidane, Real Madrid taraftarlarını, yeni transfer edilen David Beckham'dan kısa vadede çok fazla bir şey beklememeleri konusunda uyardı.

TOKYO - Fransa Milli Takımı'nın yıldız oyuncusu Zinedine Zidane, Real Madrid taraftarlarını, yeni transfer edilen David Beckham'dan kısa vadede çok fazla bir şey beklememeleri konusunda uyardı. Zidane, Beckham'ın
omuzunda ağır bir yük bulunduğu için zamana ihtiyaç duyduğunu ve takıma kendi özelliklerini getirmesi gerektiğini söyledi. Real Madrid'e geldiği ilk sezonda Avrupa Şampiyonlar Ligi ve geçen sezon da İspanya Ligi şampiyonluklarını kazandıklarını belirten Zidane, 2001 yılında 64.4 milyon dolar gibi rekor bir ücretle Real Madrid'e transfer olmuştu.
Fransız yıldız, Real Madrid'in her sezon çıtayı yükselterek, önce Figo, sonra kendisi ardından da Ronaldo'nun takıma dahil olduğunu ifade ederek, yeni transfer Beckham ile birlikte takımın gücünün daha da arttığını ve hedeflerinin hem Avrupa Şampiyonlar Lig'ni hem de İspanya Ligi'ni kazanmak olduğunu söyledi. 31 yaşındaki Zidane, bu denli yüksek ücretler harcanarak oluşturulan bir takımın Şampiyonlar Ligi'nde en azından finale kalamazsa tartışmaların yaşanabileceğini kaydetti.
Geçen hafta 2005 yılında futbolu bırakacağını söyleyen Zidane, bu düşüncesinden vazgeçerek, 'futbola karşı olan tutkusu bitmemişse, fiziksel olarak iyiyse ve aynı düzeyde oynamayı sürdürebiliyorsa' devam etme kararı alabileceğini sözlerine ekledi. (Spor Servisi)