Zil, şal ve Nihat'ın golleri

İspanya spor basını, Valencia karşısında harikalar yaratan ve takımını 2-0 yenilgiden 2-2'lik beraberliğe taşırken, ligde 10. golünü atan Nihat'a yine manşetlerde yer verdi.
Haber: MEHMET ÇİFTÇİ / Arşivi

VALENCIA - İspanya spor basını, Valencia karşısında harikalar yaratan ve takımını 2-0 yenilgiden 2-2'lik beraberliğe taşırken, ligde 10. golünü atan Nihat'a yine manşetlerde yer verdi. Nihat'ın futbolundaki yükselişiyle hem Real Sociedad'ı sürüklediğini hem de değerini artırmaya devam ettiğini ifade eden gazeteler, yıldız oyuncuya yüksek notlar verdi.
Marca gazetesi, "Nihat yine mükemmeldi" başlığını kullanarak, Real Madrid'in liderlik hevesine Nihat'ın golleri engel oluyor" yorumunu yaptı. El Mundo Deportivo, "Real Sociedad öldü öldü, dirildi", "Nihat takımına hayat vermeye devam ediyor", "Türk golcü Real Sociedad'ı iki haftadır sırtına aldı, taşıyor" diye yazdı. Sport gazetesi, "Liderlik gitti, geldi" başlığının altında, "Nihat'ın mükemmel pası ve mükemmel golü ile Real Sociedad bir hafta daha liderlikte kaldı" alt başlığını kullandı. Diario As da "Nihat'ın etkili futbolu Real Sociedad'a bir puan daha kazandırdı. Nihat ve Kovaceviç ikilisi, tartışmasız Avrupa'nın en büyüğü" derken, "Ne Nihat, Kovaceviç'siz, ne de Kovaceviç, Nihat'sız oluyor, ikisi de tam bir takım gibi" yorumunu yaptı.
Denouiex gururlu
Real Sociedad'ın Fransız teknik direktörü Raynald Denoueix, Valencia gibi zor bir deplasmanda iki farklı yenik duruma düştükten sonra beraberliği kurtarmalarının büyük bir başarı olduğunu söylerken, "On dakika içinde liderliğe geri döndük ve zirveyi hak ettiğimizi gösterdik" dedi. Maçın 60. dakikasında 2-0 yenik durumda olan Sociedad, puan koparmayı başaramasa, liderliği Celta deplasmanında tek golle kazanan Real Madrid'e devredecekti.
Hayal kırıklığı yaşayan Valencia'nın sportif direktörü Jesus Barrachina ise, hakemlerin Real Madrid'in önünü açmaya çalıştığını iddia etti ve "Rufete'ye yapılan hareket penaltıydı. Carew'in attığı golün neden verilmediğini anlamaksa mümkün değil" dedi.