Zirve tarifesine aynen devam

Beko Basketbol Ligi'nin lideri Türk Telekom, ligde dördüncü sırada yer alan Pınar Karşıyaka'yı 100-79'luk skorla mağlup ederek dokuzuncu maçında sekizinci galibiyetini aldı.

ANKARA - Beko Basketbol Ligi'nin lideri Türk Telekom, ligde dördüncü sırada yer alan Pınar Karşıyaka'yı 100-79'luk skorla mağlup ederek dokuzuncu maçında sekizinci galibiyetini aldı. Başkent ekibinde dört ABD'li oyuncu toplam 64 sayı kaydederken Michael Wright 27 sayılık performansıyla maçın en skorer oyuncusu oldu.
İki takımın da karşılıklı serilerine sahne olan ilk çeyrek 21-20'lik Türk Telekom üstünlüğüyle tamamlandı.
İkinci periyotta Wiliams ve Wright'ın hızlı hücumlarıyla sonuca giden ev sahibi ekip soyunma odasına 46-38'lik üstünlükle girdi. Ercüment Sunter'le gözünü şampiyonluğa diken Türk Telekom, üçüncü çeyrekte Hosley ve Neal'ın basketleriyle sonuca gitmeye çalışan konuğu Pınar Karşıyaka'nın direncini artırmasına izin vermeyip final periyoduna 10 sayılık üstünlükle (69-59) girmeyi başardı.
Final bölümünde Haluk Yıldırım ve Muratcan'ın sayılarıyla farkı giderek açan Ankara ekibi, son iki dakikaya girilirken 10 sayı olan farkı maç bitimine kadar 21 sayıya taşıdı ve salondan 100-79'luk skorla galip ayrıldı. Telekom'da Wright 27 sayıyla maçın en skoreri olurken, takımın diğer Amerikalılarından El Amin 18, Williams 14 ve Dudley 5 sayıyla oynadı. Pınar Karşıyaka adına 24 sayı kaydeden Neal'in çabası mağlubiyeti önleyemedi.
Aslan ve Efes de galip
Ligde dün oynanan diğer maçlarda ise şu sonuçlar alındı: Kepez Belediyesi-Galatasaray Cafe Crown: 71-86, Efes Pilsen-Antalya BB: 82-58, TTNet Beykoz-Mersin BB: 65-76, Oyak-Alpella: 64-70.
Ligde dokuzuncu hafta, bugün Fenerbahçe Ülker-Darüşşafaka karşılaşmasıyla kapanacak. Abdi İpekçi'deki mücadele saat 16.00'de başlayacak ve NTV'den naklen yayımlanacak. (Spor Servisi)