Zirvede en çok yer alan takım Beşiktaş

Zirvede en çok yer alan takım Beşiktaş
Zirvede en çok yer alan takım Beşiktaş
Spor Toto Süper Lig'in 28. haftasında Kardemir Karabükspor'u 2-1 yenen ve averajla liderlik koltuğuna oturan Beşiktaş, bu sezon zirveyi rakiplerine bırakmıyor.

İSTANBUL - Süper Lig'de şu ana kadar 13 kez liderlikte kalan siyah-beyazlı takım, kısa sürelerle uzaklaştığı zirveye yeniden oturmasını bildi. Sezonun ilk 4 haftasında ilk sırada yer alma fırsatı bulamayan "Kara Kartallar", 5. haftadan sonra sık sık liderlik koltuğuna oturdu. Süper Lig'in 4. haftasına kadar 8 puanla 2. sırada yer alan Beşiktaş , 28. haftada 19 galibiyet, 4 beraberlik ve 5 yenilgiyle 61 puan toplayarak gol fazlasıyla Galatasaray ile Fenerbahçe 'nin önünde ilk sıraya yerleşti.

4 DEFA KAPTIRDI AMA GERİ ALDI

Beşiktaş, 5. haftadan sonra yakaladığı liderliği sezon boyunca 4 defa rakiplerine kaptırsa da geri almayı bildi. Siyah-beyazlı takım, ilk 4 hafta dışında en fazla 3'er kez ilk sıranın gerisinde kaldı. 5. haftada yakaladığı liderliği 8 ve 9. haftalarda rakiplerine veren "Kara Kartallar", 10. haftada bir kez daha ilk sıraya yerleşti.

İlk yarının son 2 haftasında tekrar geriye düşen ve ikinci yarının ilk haftasını da bu şekilde geçen Beşiktaş, 20. haftada liderliği alsa da sonraki 3 hafta yeniden düşüşe geçti. 24. haftada bir kez daha zirveye oturan ancak tekrar 3 hafta rakiplerinin gerisinde kalan siyah-beyazlı ekip, 28. haftada rakiplerinin önüne geçti.

EN FAZLA LİDERLİK YAŞAYAN TAKIM OLDU

Siyah-beyazlı takım, 28. haftası geride kalan ligde taraftarlarına en fazla liderlik keyfi yaşatan takım oldu. Beşiktaş, 28 haftanın 13'ünde zirveye rakiplerine kaptırmadı ve ilk sırada yer aldı. "Kara Kartallar", 10 ile 15. haftada olmak üzere üst üste 6 hafta ilk sırada yer almayı başardı.

GALATASARAY VE FENERBAHÇE'DEN DAHA FAZLA LİDER KALDI

Kara Kartal, şampiyonluk mücadelesi verdiği Galatasaray ve Fenerbahçe'nin toplamı kadar zirvede kaldı. Galatasaray, şu ana dek 7, Fenerbahçe 6 kez zirvede yer alırken, Beşiktaş, toplam 13 hafta rakiplerinin önünde olmayı başardı. Şampiyonluk mücadelesi veren bu üç takımın dışında sadece Akhisar Belediyespor, bu keyfi yaşadı. Ege temsilcisi, 3 ve 4. haftalarda liderlik koltuğunda oturdu.

Süper Lig'in 28. haftasına kadar liderlik koltuğunda oturan takımlar şöyle:

Hafta Takım
1. Galatasaray
2. Galatasaray
3. Akhisar Belediyespor
4. Akhisar Belediyespor
5. Beşiktaş
6. Beşiktaş
7. Beşiktaş
8. Fenerbahçe
9. Fenerbahçe
10. Beşiktaş
11. Beşiktaş
12. Beşiktaş
13. Beşiktaş
14. Beşiktaş
15. Beşiktaş
16. Fenerbahçe
17. Fenerbahçe
18. Fenerbahçe
19. Beşiktaş
20. Beşiktaş
21. Galatasaray
22. Galatasaray
23. Galatasaray
24. Beşiktaş
25. Galatasaray
26. Galatasaray
27. Fenerbahçe
28. Beşiktaş (AA)