Zlatan'dan Real Madrid itirafı

Zlatan'dan Real Madrid itirafı
Zlatan'dan Real Madrid itirafı
Barcelona'da sadece 1 sezon forma giyen Zlatan Ibrahimovic, Katalan ekibiyle yaşadığı ayrıldıktan sonra Real Madrid'e gitmek istediğini, Barcelona başkanının bu transfere izin vermediğini itiraf etti.

Dünyaca ünlü futbolcu Zlatan Ibrahimovic, Barcelona'da forma giydiği dönemle ilgili çarpıcı bir bir itirafta bulundu.

2009-2010 sezonunda Katalan ekibin formasını giyen Ibrahimovic, teknik direktör Pep Guardiola ile yaşadığı büyük sorunlar nedeniyle, ertesi yıl Milan'a transfer olmuştu. İsveçli oyuncu, o dönemde Barcelona Kulübü'nde başkanlık görevini yürüten Sandro Rosell'e, Real Madrid 'e gitmek istediğini söylediğini ancak ret yanıtı aldığını açıkladı.

Real Madrid'in başına geçen Jose Mourinho ile yeniden çalışmayı çok istediğini belirten golcü oyuncu, "Başkan bu talebimi, Real Madrid'den başka istediğim herhangi bir kulübe gönderebileceğimi söyleyerek geri çevirdi" dedi.

Barcelona'da 1 sezon forma giyen Ibrahimovic, 45 maçta 21 gole imza atmıştı. İsveçli oyuncu, Barcelona'dan ayrıldıktan sonra, "Omurgasız ve korkak bir adam" gibi sözlerle teknik direktör Pep Guardiola'yı hedef alan açıklamalar yapmıştı.