Zokora'nın 2 yıl hapsi isteniyor

Zokora'nın 2 yıl hapsi isteniyor
Zokora'nın 2 yıl hapsi isteniyor
Trabzon'da alkollü araç kullanarak trafik güvenliğini tehlikeye düşürdüğü iddia edilen Trabzonsporlu futbolcu Zokora'nın yargılanmasına devam edildi.

Trabzon 1. Sulh Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuksuz yargılanan Didier Zokora katılmadı. Fildişi Sahilli futbolcunun avukatı Cengiz Birkan Altuncı ise duruşmada hazır bulundu.

Onur Kıvrak için müthiş iddia!


Duruşmada tanık olarak dinlenilen Trabzon İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru Necati Öz, Zokora'nın Çömlekçi Mahallesi'nde bir restoranda yemek yedikten sonra evine dönerken Karadeniz Sahil Yolu'nda kendisine ait 61 MA 071 plakalı otomobille maddi hasarlı trafik kazası yaptığını anımsattı. Olay günü havanın yağışlı olduğuna işaret eden Öz, kazanın hava şartları sebebiyle meydana geldiğini düşündüğünü belirterek, "Zokora kaza anında alkollü gözükmüyordu. Alkolmetre ile yaptığımız kontrolde alkollü olduğunu anladık" diye konuştu.

Tanık olarak dinlenilen bir başka polis memuru da benzer ifadeler verdi.

MHK Başkanı Alp'e Trabzon'da tepki


Mahkeme , Zokora'nın adli sicil kaydının İçişleri Bakanlığı aracılığıyla ülkesinden istenmesi ve olay anında ne kadar alkol aldığının tam olarak tespiti amacıyla duruşmayı erteledi.

Trabzon Cumhuriyet Savcılığınca hazırlanan iddianamede, bordo-mavili oyuncunun otomobiliyle Yalıncak'taki evine giderken Karadeniz Sahil Yolu'nun Çömlekçi Tüneli yakınında yağıştan dolayı yolda oluşan su birikintisine girmesi sebebiyle kontrolden çıkarak bariyere çarptığı anlatılıyor.

İddianamede, olay sırasında 0,75 promil alkollü olduğu belirtilen Didier Zokora'nın, "trafik güvenliğini tehlikeyi soktuğu" gerekçesiyle 2 yıla kadar hapsi isteniyor. (AA)

Trabzonspor'a İtalyan golcü