'Zor olacak, ama olacak'

Çek Cumhuriyeti'nin Sparta Prag takımıyla yapacağı maç için hazırlıklarını tamamlayan Beşiktaş'ta teknik direktör Mircea Lucescu, oyuncularının bu maça iyi motive olduğunu ve taraftarılırının desteğişle İnönü'den üç puanla ayrılacaklarını söyledi.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Çek Cumhuriyeti'nin Sparta Prag takımıyla yapacağı maç için hazırlıklarını tamamlayan Beşiktaş'ta teknik direktör Mircea Lucescu, oyuncularının bu maça iyi motive olduğunu ve taraftarılırının desteğişle İnönü'den üç puanla ayrılacaklarını söyledi.

  • Bu saatten sonra, grupta kimin kiminle ne yapacağından çok, bizim yapacaklarımı konuşmak gerek. Biz bütün maçlarımızı kazanacak güçteyiz. Grupta oynadığımız üç maçta iyi futbolumuzun karşılığını alamadık ne yazı ki. Sparta Pragla oynadığımız ilk maçta, dikkatsizliğin üzerine bir de konsantrasyon bozukluğu da eklenince yenildik.
  • Geçmişin hesabını yapmanın da bir anlamı yok. İleriye bakmalıyız. Eğer üst tura çıkmak istiyorsak böyle hataları unutmalıyız. İnanılmaz hatalar yaptık. Lazio maçında savunmada, Prag'da ise hücumda hatalar yaptık. Orada işi ilk yarıda bitirebilirdik. İlk üç maçın tecrübesi bize çok yardımcı olacaktır.
  • Oyuncularım, üst tura çıkmak için her şeylerini vermeye hazırlar. Çok zor bir maç olacak. Rakibimiz kaybederse zor durma düşecek. Artık kaybeden Avrupa'yı unutur. Oyuncuların, maç esnasında kendilerine olan güvenleri önemli. Rakibimizin hücüm oyuncularını durdurmamız gerek. Akıllı olmalıyız.
  • Rakibimiz, çok disiplinli ve taktik olarak oturmuş, başarılı bir takım. Gösterilmeye çalışıldığı gibi kolay bir ekip değil. Oyun tarzları ile tüm sahayı kaplıyorlar. Biz de, iyi konsantreyle, oyun organizasyonuna sahip olup, elimizdeki bireysel becerileri de ekleyerek, evimizdeki maçta zafer kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Bu kez, onlar daha çok bizimle mücadele edecekler.
  • Taraftardan, büyük bir ekibin seyircileri gibi davranmalarını bekliyorum. Beşiktaş, Avrupa düzeyinde yüksek seviyede profesyonelce davranan oyunculardan kurulu. Buna yakışır şekilde davranmalarını bekliyoruz. Harika bir stadımız var; tarihi eser gibi üstelik. Çok güzel şarkılarımız ve marşlarımız var. Onlar şarkı söyleyince gücümüz ikiye katlanıyor. Ama kavga olup da, oyun durunca bizi olumsuz etkiliyor. Seyirci açısından, çok büyük bir Şampiyonlar Ligi gecesi görmek istiyorum. Avrupa'ya ders vermek istiyorum.
  • Tümer ve Emre sakatlıktan dolayı idman yapamadı, kararı maç saatinde vereceğim. Sergen idman yapıyor. Öncelikli olarak oyuncunun sağlık durumuna bakmak lazım, taktik sonra gelir.