"6. Uluslararası Çocuk Festivali"

"6. Uluslararası Çocuk Festivali"
"6. Uluslararası Çocuk Festivali"
TEKİRDAĞ (AA) - Çorlu Belediyesi tarafından düzenlenen "6. Uluslararası Çocuk Festivali" sona erdi.Belediye Başkanı Ünal Baysan, yaptığı...

TEKİRDAĞ (AA) - Çorlu Belediyesi tarafından düzenlenen "6. Uluslararası  Çocuk Festivali" sona erdi.

Belediye Başkanı Ünal Baysan, yaptığı açıklamada, Arnavutluk, Arjantin, Endonezya, Kırgızistan, Makedonya, Meksika, Polonya, Rusya, Slovakya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden gelen halk dansları ekiplerinin festival kapsamında Çorlu'nun yeni mahalleleri ve Cumhuriyet Parkı'nda bir çok etkinlik düzenlediklerini belirtti.

Türkiye 'deki yaşıtlarıyla birlikte aynı sahnede halk dansları gösterileri yapan öğrencilerin unutulmaz günler geçirdiklerini kaydeden Baysan, "Festival kapsamında yapılan gösterilerle Türkiye, Balkan, Baltık, Kuzey Avrupa , Orta Asya, Uzak Doğu ve Latin Amerika bölgelerinin müzikleri, kıyafetleri ve danslarıyla izleyenlere görsel bir şölen yaşatıldı'' dedi. 

Bu yıl ki festivalin Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan etkinlik ile sona erdiğini hatırlatan Baysan, yurt dışından gelen öğrencilerin ve onlara refakat eden Çorlulu öğrencilerin 6 gün boyunca Türkiye'de unutamayacakları anlar geçirdiklerini ifade etti.