Anadolu Ajansı 96 yaşında

Anadolu Ajansı 96 yaşında
Anadolu Ajansı 96 yaşında
- Tekirdağ Yamaç Paraşüt Kulübü (TEYAK) üyeleri, Anadolu Ajansının (AA) 96. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla AA logolu pankartla gösteri uçuşu yaptı.

TEKİRDAĞ (AA) - Tekirdağ Yamaç Paraşüt Kulübü (TEYAK) üyeleri, Anadolu Ajansının (AA) 96. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla AA logolu pankartla gösteri uçuşu yaptı.

Şarköy'e bağlı Uçmakdere Mahallesi'ndeki parkurdan havalanan TEYAK üyelerinden yamaç paraşütü pilotu Kıvanç Altun, Tekirdağ semalarında "Anadolu Ajansının 96. yılını kutluyoruz" yazılı pankart açtı.

Kulübün diğer pilotları da pankartın açılması sırasında havalanarak Altun'a eşlik etti.

TEYAK Kurucu Üyesi Sanlı Fidan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin en köklü ve en eski kurumlarından olan Anadolu Ajansının bu yıl 96. kuruluş yıl dönümü olduğunu hatırlattı.

AA'nın mazlumun sesini duyuran, gündemi oluşturan, herkesi kamuoyuna taşıyan bir kurum olduğunu ifade eden Fidan, "Tekirdağ Yamaç Paraşüt Kulübü olarak Anadolu Ajansının 96. doğum gününü canı gönülden kutluyoruz. Sizin için küçük bir aktivite yaptıp pankart açtık ama Anadolu Ajansının yaptıkları yanında bizim yaptığımız çok küçük bir hediye" diye konuştu.