Ankara'daki saldırıya tepkiler

Ankara'daki saldırıya tepkiler
Ankara'daki saldırıya tepkiler
- MÜSİAD Tekirdağ Başkanı Aslan, saldırıyı kınadı

TEKİRDAĞ (AA) - Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Tekirdağ Başkanı Muzaffer Aslan,  Ankara 'daki saldırıyı kınadı.

Aslan yayımladığı mesajında, Türkiye 'de ne zaman barıştan bahsedilse, bombaların patladığını, provokasyonların arttığını ve masum canların katledildiğini belirtti.

Şiddettin kimden gelirse gelsin, kime karşı yapılırsa yapılsın, hangi ideoloji, inanç, felsefe, ya da siyasi amaç için yapılırsa yapılsın net olarak karşısında olacaklarının ifade eden Aslan mesajında şunları kaydetti:

"Gündemimiz yine acı, gözyaşı ve kan olarak belirlenmiştir. Bu saldırının muhtemel hedeflerinden birisi, yakın vadede seçim sonuçlarını etkileme, uzun vadede, istikrarın bozulmasıdır.  Bugün birbirimizi suçlama günü değil gün, birlik ve beraberlik günüdür. Özellikle sosyal medya üzerinden yapılan bildirimlerin tümüne itibar edilmemesi, sağduyuyla hareket edilmesi ve güvenilir kaynakların açıklamalarının dikkate alınması gerekiyor. Siyasi parti liderlerinin seçim çalışmalarına kısa süreli ara vermelerini destekliyor, vatandaşlarımızı panik duygusuna kapılmadan, tedbirli davranmalarını hatırlatıyoruz."

Diyarbakır ve Erzurum'da hayatını kaybeden şehitler ile Ankara'da terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet dileyen Aslan, yakınlarına sabırlar, yaralı vatandaşlara da acil şifalar diledi.