Çocuklarla polislerin lunapark keyfi

Çocuklarla polislerin lunapark keyfi
Çocuklarla polislerin lunapark keyfi
- Farklı illerden Tekirdağ'a göç eden ailelerin çocukları, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nce yürütülen proje kapsamında polislerle lunaparkta ücretsiz eğleniyor

TEKİRDAĞ (AA) - Farklı illerden Tekirdağ'a göç eden ailelerin çocukları, İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında polislerle lunaparkta ücretsiz eğleniyor.

Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı bünyesinde yürütülen "Yalnız Değilim" projesi kapsamında, polisler ve öğretmenleri nezaretinde gelen yaklaşık bin 500 çocuk, lunaparktaki oyuncaklara bindi. 

Çocuklara polislik mesleğini tanıtmak, sevdirmek ve topluma yararlı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte çocuklar, çarpışan otomobillerden gondola kadar istedikleri oyuncaklara sınırsız binmenin keyfini yaşadı.

Oyuncaklara binmek için kuyruk oluşturan çocukların eğlencesine zaman zaman polisler de katıldı.

Proje kapsamında çeşitli mahallelerden gelen yaklaşık bin 500 çocuk, 3 gün boyunca lunaparktaki oyuncaklarda ücretsiz eğlenebilecek.