Çorlu SGK'dan bilgilendirme toplantısı

Çorlu SGK'dan bilgilendirme toplantısı
Çorlu SGK'dan bilgilendirme toplantısı
TEKİRDAĞ (AA) - Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Çorlu Müdürlüğü, ev hizmetlerinde çalıştırılanların sigorta primleri, 4/B prim borçlarının durdurulması...

TEKİRDAĞ (AA) -  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Çorlu Müdürlüğü, ev hizmetlerinde çalıştırılanların sigorta primleri, 4/B prim borçlarının durdurulması ve geriye dönük prim borçların sıfırlanması hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası (Çorlu TSO) Konferans Salonu'nda yapılan toplantıda Çorlu SGK Müdürlüğü Şefi Ahmet Fatih Topçu ve birimlerin yetkili memurları Torba Yasa kapsamındaki yapılandırmalar hakkında bilgiler verdi.

Topçu, toplantıda yaptığı konuşmada, 1 Nisan tarihinden geçerli olmak üzere ev hizmetlerinde çalışanların 10 günden az ve 10 günden çok çalışanlar olarak ikiye ayrıldığını belirterek, 10 günden fazla ev hizmetlerinde çalışanların tüm sigorta kollarına tabi tutularak zorunlu sigortalı sayıldığını bildirdi.

Düzenlenen toplantıya SGK Çorlu Müdürü Zeynep Yılmaz, Çorlu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Abdullah Baş, Çorlu Kahveciler Odası Başkanı Yıldız Filiz, Çorlu Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Coşkun Tokgöz ve esnaflar katıldı.  

Toplantı sonunda yetkililer, katılımcıların sorularını da yanıtladı.