Çorlu'dan kısa kısa

Çorlu'dan kısa kısa
Çorlu'dan kısa kısa
- Çorlu Belediyesi aşure dağıttı

TEKİRDAĞ (AA) - Çorlu Belediyesi Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure dağıttı.

Belediye Başkanı Ünal Baysan, Cumhuriyet Meydanı belediye binası önündeki etkinliğe yaptığı konuşmada, Muharrem ayı dolayısıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşlara aşure dağıttıklarını söyledi.

İlçede 30 bin kase aşure dağıtacaklarını ifade eden Baysan, "Her yıl yaptığımız gibi bu yıl da Muharrem ayı münasebetiyle aşure dağıtımı yaptık. Toplamda 5 bin 500 kase aşureyi Süleymaniye Camisi önünde vatandaşlarımıza dağıttık. Muharrem ayı boyunca kentteki bir çok noktada toplam 30 bin kase aşure dağıtacağız" dedi.

 

- "Işıkla Serüven Erkut Şahinbaş Mimarlığı" sergisi açıldı

Çorlu Belediyesi ile Türkiye Mimar ve Türk Mimar Mühendis Odaları Birliği (TMMOB)  İstanbul Şubesi ve Çorlu Temsilciliği işbirliğiyle "Işıkla Serüven Erkut Şahinbaş Mimarlığı" sergisi açıldı.

Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Kemaleddin Avcı, Omurtak Caddesi'ndeki tarihi belediye binasında gerçekleştirilen sergi açılışında yaptığı konuşmada, Mimar Sinan Büyük Ödülünü alan Mimar Erkut Şahinbaş için düzenlenen ve 2012-2014 yılları arasında Türkiye'nin çeşitli kentlerini dolaşan bu serginin halk tarafından ilgi ile karşılandığını söyledi. 

Çorlu'da bu tür sanatsal sergilerin devam edeceğini ifade eden Avcı, "Çorlu Tarihi belediye Binamız bir deyişle de sergi salonu oldu. Burada çok güzel sergiler açılıyor. Halkımız da ücretsiz olarak bu sergileri dolaşarak sosyal anlamda bir şeyler yapıyor. Ayrıca, bu serginin Çorlu'da olması da bizleri sevindirdi" dedi.

Sergi, 5 gün boyunca gezilebilecek.

 

- Çorlulu güreşçi, Yıldızlar Balkan Şampiyonası'na hazırlanıyor

Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü (ÇBSK) güreşçisi Aynur Erge'nin, Yıldızlar Balkan Güreş Şampiyonası'na katılacağı bildirildi.

Çorlu Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Aynur Erge'nin, Bursa'da düzenlenecek olan Yıldızlar Balkan Güreş Şampiyonası'nda 46 kiloda yarışarak Türkiye'yi temsil edeceği belirtildi.

Saraybosna'da düzenlenen ve 55 ülkenin katıldığı Yıldız Kızlar Dünya Güreş Şampiyonası'nda 46 kiloda mindere çıkarak dünya beşincisi olan ve yine bu yıl içerisinde Antalya'da düzenlenen uluslararası turnuvada Genç Kadınlar Güreş Milli Takımı bünyesinde Türkiye'ye bronz madalya kazandıran Erge'nin, bu defa Milli Takım adına 46 kiloda mindere çıkarak şampiyonluk adına ter akıtacağı belirtildi.