Çorlu'dan kısa kısa

Çorlu'dan kısa kısa
Çorlu'dan kısa kısa
- Türk Kızılayı Çorlu Şubesi yöneticileri, Çorlu Huzurevi'ni ziyaret etti

TEKİRDAĞ (AA) - Türk Kızılayı Çorlu Şubesi yöneticileri, Çorlu Huzurevi'ni ziyaret etti.

Türk Kızılayı Çorlu Şube Başkanı Selime Dodurka ve üyeler, huzurevi sakinleriyle bir araya gelerek sohbet etti.

Ziyaret sonrası açıklama yapan Dodurka, yaşlılığın herkese, her yaştan insana göre farklı anlamlar taşıdığını ifade ederek, ''Toplumumuzun en önemli kişileri yaşlılardır. Onlar, geçmişe ışık tutar, tecrübeleriyle bizleri aydınlatır. Geçmişi anlatan ve bizlere aktaran yine yaşlılardır.'' dedi.

- TÜMKASDER 40'ıncı kedi evini kurdu

Tüm Kastamonulular Derneği (TÜMKASDER) Çorlu'da 40'ıncı kedi evini kurdu.

Dernek Başkanı Murat Çalık, yaptığı açıklamada, hayatı paylaştıkları hayvanlarla ilgili ürettikleri projelerle bölgede algıları değiştirdiklerini söyledi.

Dernek olarak hayvan sevgisinde farkındalık oluşturma amaçlı Çorlu'nun her bölgesine titizlikle yerleştirilen kedi evlerinde 40'ıncı barınağı da yerleştirdiklerini belirten Çalık, şunları ifade etti:

''Hem barınma hem de yiyecek noktasında büyük sıkıntılar çeken, hayatımızı paylaştığımız sessiz merhamet güzellikleri olan kedilerimiz için çok özel şekilde imal edilen evlerin ön taraflarında mama konulacak bölümler ve su içilecek yerler var. Seçilen noktalara konulan kedi evleri kontrol ediliyor, buraları barınak edinen hayvanlar takip ediliyor, bakımları yapılıyor."

Çalık, ayrıca Çorlu'da kedi evlerinin çoğaltılacağını sözlerine ekledi.