Ergene'de engellilere yönelik çalışmalar

Ergene'de engellilere yönelik çalışmalar
Ergene'de engellilere yönelik çalışmalar
- Ergene Belediye Başkanı Yüksel: - "Hepimiz birer engelli adayıyız, onun için engellilere yardım elimizi uzatmalıyız"

TEKİRDAĞ (AA) - Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, belediye olarak ilçedeki engelli vatandaşlara yönelik birçok proje ürettiklerini söyledi.

Yüksel, yaptığı açıklamada, ilçede engelli vatandaşların toplumsal hayata katılmasını kolaylaştırmak adına bugüne kadar birçok projeye imza attıklarını belirterek, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda tekerlekli ve akülü sandalye yardımlarına devam ettiklerini söyledi.

 

Engellilerin sorunlarını ortadan kaldırmak ve engelli vatandaşlara duyarlılığı arttırmak adına çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Yüksel, "Ergene Belediye Başkanlığı olarak, ilçemizdeki engelli vatandaşlarımıza yönelik hayata dair birçok proje ürettik. Onların hayatlarını kolaylaştırmak adına, daha birçok projemiz de hayata geçirilmeyi bekliyor" dedi. 

İlçeye, engelli vatandaşların kullanımı için modernize edilmiş bir Sevgi Aracı kazandırdıklarını ve hizmete sunduklarını ifade eden Yüksel, akülü ve tekerlekli sandalye yardımlarının da aralıksız sürdüğünü belirterek, şunları kaydetti:

"Hepimiz birer engelli adayıyız, onun için engellilere yardım elimizi uzatmalıyız. İlçe genelinde bizlerde bu anlayıştan yola çıkarak çalışmalarımızı yürütüyoruz. Şimdiye kadar 50'den fazla akülü ve tekerlekli sandalyeyi, ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Bu yardımlarımız artarak devam edecek."