Ergene'den kısa kısa

Ergene'den kısa kısa
Ergene'den kısa kısa
- Ergene'de sünnet şöleni düzenlenecek

TEKİRDAĞ (AA) - Ergene Belediye tarafından sünnet şöleni düzenlenecek.

Belediye Başkanı Rasim Yüksel,  AA muhabirine yaptığı açıklamada, belediyesi olarak ilçe sınırlarında ikamet eden ve özellikle dar gelirli ailelere yönelik düzenlenen sünnet şöleni için kayıtların başladığını bildirdi.

Şölen için son başvuru tarihinin 10 Temmuz olacağını, 28-30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek şölende 2 yaş üzeri çocukların sünnet ettirileceği kaydeden Yüksel, şölen için vatandaşların çocuklarını Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bilgisi, adres ve telefon bilgileri ve nüfus cüzdanı suretiyle mahalle muhtarlıklarına kayıt yaptırılması gerektiğini ifade etti.

Sünnet şöleni etkinliğini her yıl geleneksel olarak düzenlediklerini bildiren Yüksel, "Hizmetlerimizin merkezinde mutlu insan oluşturma düşüncesi yer alıyor. Sünnet şöleni de, bu anlayıştan hareketle gelenekselleştirdiğimiz bir şölen haline geldi. Geçen yıl halkımızın memnuniyetle karşıladığı boza ve sünnet şölenini bu sene yeniden vatandaşlarımızın yoğun katılımla gerçekleşeceğine inanıyorum" dedi.

 

- Ergene'de ramazan etkinlikleri 

 

Ergene Belediyesi tarafından düzenlenen ramazan etkinlikleri kapsamında Yeşiltepe Mahallesi'nde vatandaşlara iftar yemeği verildi.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, yaptığı açıklamada, Yeşiltepe Mahallesi'nde 2 bin kişilik iftar sofrası kurduklarını, iftar yemeklerinin diğer mahallelerde de devam edeceğini belirtti.

Ramazan ayının bolluk ve bereket ayı olduğuna dikkat çeken Yüksel, ''Huzur ve barışın ilçemizde daim olmasını diliyorum. 2 bini aşkın vatandaşımla iftar sofralarında buluşmanın mutluluğunu yaşarken hep birlikte daha güzel günlerimizin birlik ve beraberlik içinde geçeceğini temenni ediyorum'' diye konuştu. 

 

- Edirne'ye kültür gezileri

 

Ergene Belediyesi tarafından Edirne'ye düzenlenen kültür gezileri devam ediyor. 

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, yaptığı açıklamada, Ramazan ayına özel düzenledikleri kültür gezilerinin vatandaşlar tarafından ilgi gördüğünü kaydetti.

Kültür gezileri kapsamında Edirne'ye düzenlenen gezi programlarının, mahalle muhtarlıklarına yapılan başvuru ve kimlik fotokopilerinin verilmesinin ardından ziyaret programı dahilinde ramazan ayı boyunca devam edeceğini belirten Yüksel, şunları kaydetti:

"Gerçekleştirilen sosyal ve kültürel gezilerin amacına ulaştığını düşünüyorum. Vatandaşlarımıza ramazan ayının manevi huzurunu yaşatmak adına kültür gezileri kapsamında Edirne'ye bir dizi ziyaret programı gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu yıl ramazan coşkusunu Ergene'de vatandaşlarımızla birlikte yaşayacağız. Bu anlayıştan hareketle ramazan etkinlik programız 17 mahallemizde de gerçekleştirilecektir."