Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırısı

Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırısı
Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırısı
- Memur-Sen Tekirdağ Şube üyeleri, yaşanan terör olaylarını kınadı

TEKİRDAĞ (AA) - Memur -Sen Tekirdağ Şubesi, Hakkari 'nin Dağlıca bölgesindeki ve Iğdır'da yaşanan terör olaylarını kınadı.

Tuğlalı Park'ta bir araya gelen üyeler, ellerindeki Türk bayraklarıyla saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı'nı okudu. Daha sonra şehitler için dua edildi.

Memur-Sen Tekirdağ İl Başkanı Ferruh Topuz, üyeler adına yaptığı açıklamada, sendika olarak ülkede yaşanan terör olaylarını şiddetle kınadıklarını ve lanetlediklerini belirtti.

Terörün kan ve şiddetten beslenen bir insanlık suçu olduğunu, bu suçu ancak aklı, ruhu ve vicdanı iflas etmiş kişilerin ve grupların işleyebileceğini anlatan ve terörizmin ile teröristlerin hedefinin insanlık, kardeşlik, millet, ortak gelecek ve birlikte yaşama iradesi olduğunu dile getiren Topuz, "Ülkemize, milletimize ve geleceğimize yönelen bu canice saldırılar ister PKK ister IŞİD isterse DHKP-C'den gelsin, terörü, teröre destek verenleri, terörün arkasındaki iç ve dış güçleri nefretle kınıyoruz. Bu alçak terör örgütlerine karşı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlikte mücadele vermeye devam edeceğimizin bilinmesini istiyoruz" dedi.