Hayrabolu Devlet Hastanesi'nde deprem tatbikatı

Hayrabolu Devlet Hastanesi'nde deprem tatbikatı
Hayrabolu Devlet Hastanesi'nde deprem tatbikatı
TEKİRDAĞ (AA) - Hayrabolu Devlet Hastanesi tarafından Hastane Afet Planı Uygulaması (HAP) kapsamında deprem tatbikatı düzenlendi.Senaryo gereği,...

TEKİRDAĞ (AA) - Hayrabolu Devlet Hastanesi tarafından Hastane Afet Planı Uygulaması (HAP) kapsamında deprem tatbikatı düzenlendi.

Senaryo gereği, deprem anında neler yapılması gerektiği uygulamalı olarak ele alındı.

Hastane ekipleri tarafından, hastanedeki hastaların aciliyet durumlarına göre tahliyeleri gerçekleştirildi.

Devlet Hastanesi Müdürü Bahtıyar Damar yaptığı açıklamada, deprem ve yangın afetlerine karşı her zaman  hazırlıklı olunması gerektiğini söyledi.

Deprem ve yangın tatbikatını her yıl yaptıklarını söyleyen Damar, olası bir deprem anında hastane personelinin nasıl hareket edeceklerini ve deprem anında güvenli bir şekilde deprem binasını nasıl tahliye edeceklerini öğrendiklerini ifade etti.

Olaylara hazırlıklı olmak için bu tatbikat yaptıkların kaydeden Damar, "Ne kadar çok tatbikat yaparsak afetlerde o kadar hazırlıklı olacağız. Meydana gelecek deprem durumunda hizmetin aksamadan devam edebilmesi için hastane bahçemize acil müdahale alanları hızla oluşturarak ,sağlık hizmeti sunumunun devamının sağlanacağı konusunda hazırlıklarımızı yapmış bulunmaktayız" dedi.

 


  ETİKETLER:

  Deprem

  ,

  afet

  ,

  senaryo

  ,

  zaman

  ,

  tahliye

  ,

  müdahale

  ,

  Karşı