Hayrabolu'da fidan dikimi

Hayrabolu'da fidan dikimi
Hayrabolu'da fidan dikimi
TEKİRDAĞ (AA) - Hayrabolu'da, "Bir kuşağın diktiği ağacın gölgesinde gelecek kuşaklar serinler" projesi kapsamında fidan dikildi.Hayrabolu Organize...

TEKİRDAĞ (AA) - Hayrabolu'da, "Bir kuşağın diktiği ağacın gölgesinde gelecek kuşaklar serinler" projesi kapsamında fidan dikildi.

Hayrabolu Organize Sanayi Bölgesi tarafından hazırlanan proje kapsamında, Orman Genel Müdürlüğü'nden temin edilen 10 bin 584  fidan, asker ve öğrenciler tarafından organize sanayi bölgesindeki alana dikildi.

Hayrabolu Kaymakamı Tamer Orhan, fidan dikim töreninde yaptığı konuşmada, gelecek nesillere bırakabilecek en anlamlı ve en paha biçilmez hediyenin sağlıklı yaşayabilecekleri bir çevre olduğunu belirtti.

Doğa sevgisinin gelecek nesillere aktarılması, aşılanması ve öğretilmesi gerektiğini aktaran Orhan, "Tabiatı korumanın ilk adımı ormanlarımızın muhafazası ve zenginleştirilmesidir. Ormanlar tabiatın ve dolayısıyla bütün canlıların akciğeri ve nefesidir" diye konuştu.

Fidan dikme etkinliğe, Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Yıldırım, Hayrabolu Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Ahmet Güler, Emniyet Müdürü Halil Avcılar, Jandarma Bölük Komutanı Emrah Özsoybaş ve öğrenciler katıldı.