Hayrabolu'dan kısa kısa

Hayrabolu'dan kısa kısa
Hayrabolu'dan kısa kısa
- Hayrabolu'da ayçiçeği ekimi başladı

TEKİRDAĞ (AA) - Hayrabolu Ziraat Odası Başkanı Bülent Can, hava şartlarının elverişli olması nedeniyle ilçelerindeki çiftçilerin ayçiçeği ekimine hazırlanmaya başladıklarını bildirdi.

Can, AA muhabrine yaptığı açıklamada, ayçiçeğinde kaliteli ve bol ürün alabilmek için ekim zamanının çok önemli olduğunu belirterek, "Geçen yıl buğday hasadından bu yana dinlendirilen tarlalar, toprak sürme, dinlendirme yapılarak ayçiçeği ekimine hazırlanıyor. Bu yıl ekim için hava şartları çok uygun. İlçe merkezi ve mahallerimizde yaklaşık 320 bin dönüm alana ayçiçeği ekilecek" dedi.

Can, çiftçilere kolaylık dileyerek, hasatlarının bereketli geçmesini temenni etti.


- Yağmur suyu hattı çalışmaları


Hayrabolu Belediyesinin ilçede yağmur suyu hattı çalışmaları sürüyor.

Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, yaptığı açıklamada, Karaoğlanoğlu Caddesi'nde başlatılan yağmur suyu hattı çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Karaoğlanoğlu Caddesinin yaklaşık 30 yıldır su baskınlarına maruz kaldığını belirten Altayoğlu, "Proje tamamlandığında caddemizde artık sel baskınları yaşanmayacak ve tamamına yeni yağmur suyu hattı yapacağız. Gördük ki, eski hatlar çökmüş, yeni bir tane daha yağmur suyu hattı yapacağız. Bu yağmur suyu hattıyla Karaoğlanoğlu Caddesinde yağmur suyu problemimiz kalmayacak" dedi.