HEPAR Genel Başkanı Pamukoğlu:

HEPAR Genel Başkanı Pamukoğlu:
HEPAR Genel Başkanı Pamukoğlu:
- "Tam bu koşullar altında bedelli diye bir şey çıkardılar. Ne eşitliğe sığıyor, ne adalete sığıyor, saçma sapan bir şey"

TEKİRDAĞ (AA) - Halk ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, "Tam bu koşullar altında bedelli diye bir şey çıkardılar. Ne eşitliğe sığıyor, ne adalete sığıyor, saçma sapan bir şey" dedi.

Pamukoğlu, Tekirdağ ve Kırklareli'de yapacağı ziyaretler kapsamında Çerkezköy ilçesine gelerek özel bir dershane ziyaretinde bulundu.

Ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, " Türkiye 'nin bin 300 kilometrelik sınır hattı yol geçen hanına döndü" diyen Pamukoğlu, şöyle devam etti:

"Sınırların durumu çok vahim, güvenlik diye bir şey yok. Fırat Nehri'nin doğusunda da adamlar neredeyse devleti ilan etmedikleri kaldı. Tam bu koşullar altında bedelli diye bir şey çıkardılar. Ne eşitliğe sığıyor, ne adalete sığıyor, saçma sapan bir şey. Hele bu koşullar altında para verenler, bakayalar, yurt savunmasından uzak duran ne kadar insan varsa hepsi bu sorumluluktan sıyrılmış oluyor. Geriye kim kalıyor? Geriye kalanlar yoksul, fakir ve eğitim yapamamış çocuklar."