Malkara'da okullarda depreme karşı güçlendirme çalışmaları

Malkara'da okullarda depreme karşı güçlendirme çalışmaları
Malkara'da okullarda depreme karşı güçlendirme çalışmaları
TEKİRDAĞ (AA) - Malkara'da 2000 yılından önce yapılan 3 okulda depreme karşı  güçlendirme çalışmaları başladı.Tekirdağ Valiliği tarafından 2014...

TEKİRDAĞ (AA) - Malkara'da 2000 yılından önce yapılan 3 okulda depreme karşı  güçlendirme çalışmaları başladı.

Tekirdağ Valiliği tarafından 2014 yılında  il genelinde  bulunan ve 2000 yılından önce inşa edilen okulların tamamının deprem etütleri yapılmış, depreme dayanıklı olmayan okulların, depreme dayanıklı hale getirilmeleri için ön çalışmalar başlatılmıştı. 

Bu çalışmaların neticesinde Malkara'da bulunan Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Malkara Mesleki Anadolu Lisesi (Kız Meslek Lisesi) ile İş Eğitim Merkezi'nde  deprem güçlendirme çalışmaları başladı. 

Temmuz ayı sonu ve ağustos ayı sonlarında başlanan güçlendirme çalışmalarının yeni eğitim ve öğretim yılına yetiştirileceğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri bu okullardaki hizmetlerin Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi ile Atatürk Ortaokulunda verileceğini, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hizmetlerinin de geçici olarak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü binasında verileceğini belirttiler.

 


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  Deprem

  ,

  Anadolu

  ,

  Kız

  ,

  ilçe

  ,

  ağustos

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  Karşı