Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak:

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak:
Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak:
- "Eğer tüketim ekonomisinden üretim ekonomisine geçmek istiyorsak, yani batıya kul köle olmak istemiyorsak adres Saadet Partisi, gelir dağılımında adalet istiyorsak yine adres Saadet Partisi"

TEKİRDAĞ (AA) - Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Eğer tüketim ekonomisinden üretim ekonomisine geçmek istiyorsak, gelir dağılımında adalet istiyorsak yine adres Saadet Partisi" dedi.

Kamalak, partisinin Çorlu Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, yaklaşık 13 yıldır ülkenin yönetimini üstlenen iktidarın yanlış politikalar uygulayarak geriye dönülmesi zor bir yola girdiğini savunarak, ülkede her şeyden önce "akan kanın bir an önce durdurulması" gerektiğini söyledi.

Türkiye 'de terör saldırılarının önüne geçmenin hükümetin işi olduğunu dile getiren Kamalak, "Akan kanın bir an önce durdurulması gerek. Biz 11 ay koalisyon hükümeti biçiminde 1996 yılında yönetimde bulunduk. Allah aşkına hatırlayan var mı, doğudan batıdan bu 11 aylık süre içerisinde tek bir şehit haberi geldi mi? Hayır, kanı biz durdururuz" diye konuştu.

Çok ciddi projelerinin olduğunu ve bunun temelinde de "insan temasının" yattığını ifade eden Kamalak:

"Saadet Partisi iktidarında işçilerimiz kölelikten kurtaracağız bu taahhüdümüzdür. Bunun için diyoruz ki formül gereği hiçbir asgari ücret açlık sınırının altında olamaz. Peki ne olmalı diye sorduklarında, 'en az bin 500 lira olmalı' dedik. Şimdi hemen hemen bütün partiler, aşağı yukarı aynı noktada birleşmiş vaziyette."

Kamalak, Türkiye'de tüketilen birçok tarım ürününün de tahıl ve bakliyat grubunun da artık yurt dışından ithal edildiğini iddia ederek, şunları kaydetti:

"Toprak Mahsülleri Ofisi'ne bir uğrayın. Göreceksiniz ki, Toprak Mahsülleri Ofisi'ndeki mercimek ithal, nohut ithal, pirinç ithal, ne bulursanız ithal. İktidarımızda, hem hayvancılığı hem de tarımı teşvik edeceğiz, taban fiyatları yükselteceğiz. İsteyen herkese imkanı sağlayacağız. Nasıl diye sorarlarsa, o bizim işimiz. Eğer tüketim ekonomisinden üretim ekonomisine geçmek istiyorsak yani batıya kul köle olmak istemiyorsak adres Saadet Partisi, gelir dağılımında adalet istiyorsak yine adres Saadet Partisi. Şu an Güneydoğu'da devletin giremediği mahalleler olduğu gibi, güneyimizde de bir tehlike oluşuyor, savaş çanları çalıyor. Biz uyardık iktidar sahiplerini. Ta 5 yıl önce uyardık. Onlar 'Şam Camisinde namaz kılacağız' diyorlardı. Biz dedik ki siz Suriye'ye 15 dakikada girebilirsiniz, ama 15 yılda çıkamazsınız. Çıktığınızda da kolunuz kanadınız kırılmış olarak çıkarsınız, ülkemiz bölünmüş olarak çıkarsınız dedik, dinletemedik. Bizi, Esedçilikle suçladılar. Ama 5 sene sonra tüm dünya Saadet Partisi'nin dediği noktaya geldi.''