SAĞLIK-SEN Genel Başkan Vekili Durmuş Tekirdağ'da

SAĞLIK-SEN Genel Başkan Vekili Durmuş Tekirdağ'da
SAĞLIK-SEN Genel Başkan Vekili Durmuş Tekirdağ'da
- SAĞLIK-SEN Genel Başkan Vekili Durmuş: - "Türkiye sağlıkta dönüşümü yaşayan bir ülke. Sağlık teşkilatı da bundan en çok etkilenen teşkilat. Dolayısıyla sağlık çalışanlarının özlük haklarının ekonomik haklarının geliştirilmesi için gerekli çalışmaları gerekli istişareleri yapıyoruz."

TEKİRDAĞ (AA) - SAĞLIK-SEN Genel Başkan Vekili Semih Durmuş, "Türkiye sağlıkta dönüşümü yaşayan bir ülke. Sağlık teşkilatı da bundan en çok etkilenen teşkilat. Dolayısıyla sağlık çalışanlarının özlük haklarının ekonomik haklarının geliştirilmesi için gerekli çalışmaları gerekli istişareleri yapıyoruz." dedi.

Bir dizi ziyaret kapsamında kente gelen Durmuş, Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

Durmuş, burada AA muhabirine yaptığı açıklamada ziyaretinin amacının, SAĞLIK-SEN Tekirdağ teşkilatını yerinde görerek sorunlarını dinlemek ve istişare ederek bu sorunlara birlikte çözüm üretmek olduğunu söyledi.

Türkiye'nin sağlıkta iyi bir seviyeye geldiğini ifade eden Durmuş, "Türkiye sağlıkta dönüşümü yaşayan bir ülke. Sağlık teşkilatı da bundan en çok etkilenen teşkilat. Dolayısıyla sağlık çalışanlarının özlük haklarının ekonomik haklarının geliştirilmesi için gerekli çalışmaları gerekli istişareleri yapıyoruz." dedi.

SAĞLIK-SEN'in, Türkiye'nin en büyük sendikalarından olduğunu belirten Durmuş, "Sağlıkta dönüşümden memnun olan kesimin içerisinde, sağlıkta çalışanların da olması gerektiğine inanıyoruz, bu konuda da gerek siyasete gerek teşkilatımıza gerekli uyarı ve istişareleri yapıyoruz." diye konuştu.

Durmuş, daha sonra ziyaretlerine devam etmek için Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü'nden ayrıldı.