Tekirdağ Atık Yönetimi Projesi

Tekirdağ Atık Yönetimi Projesi
Tekirdağ Atık Yönetimi Projesi
TEKİRDAĞ (AA) - Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Tamer Dodurka, beraberindeki heyet ile birlikte Tekirdağ Atık Yönetimi Projesi...

TEKİRDAĞ (AA) - Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Tamer Dodurka, beraberindeki heyet ile birlikte Tekirdağ Atık Yönetimi Projesi çalışmaları kapsamında Sakarya'nın Pamukova ilçesindeki biyogaz tesislerini ziyaret ettiği bildirildi.

Dodurga, yaptığı yazılı açıklamada, proje kapsamında Sakarya'nın Pamukova ilçesinde evsel ve hayvansal katı atıkların toplanması ve geri kazanımı alanında faaliyet gösteren entegre katı atık yönetim tesislerine bir inceleme gezisi düzenlendiklerini belirtti.

Çevre sağlığını tehdit edecek boyutlarda, sınırsız şekilde üretilen kentsel atıkların her kentin en önemli sorunlarından biri olduğunu bildiren Dodurka, şu ifadeleri kullandı:

"Tekirdağ'da her gün en az bir ton civarında evsel atık üretiliyor, bunları depolamakla, gömmekle başa çıkmak mümkün değildir. Bu nedenle Tekirdağ'ın 30-40 yıllık çöp sorununu çözecek atık yönetimi projemizi biran evvel hayata geçirmek zorundayız. Konuyla ilgili olarak şimdiye kadar çeşitli tesislerde incelemelerde bulunduk. Her bölge kendine has koşullara sahip, bu nedenle gördüğümüz hiçbir tesis Tekirdağ için birebir model olamaz. Bu modeli sağlayacak bilimsel Tekirdağ Katı Atık Yönetim Planının yapılması için Meclisimiz Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak'a gereken yetkiyi verdi."