Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Akbulut:

Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Akbulut:
Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Akbulut:
- "Tekirdağ'daki nüfus artışının hızına göre 2018'e kadar en az 15 yıl boyunca İlimizin acil sağlık hizmetlerinin altyapı ihtiyacını gidermiş olacağız"

TEKİRDAĞ (AA) - Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Dr. Yavuz Akbulut, "Tekirdağ'daki nüfus artışının hızına göre 2018'e kadar en az 15 yıl boyunca İlimizin acil sağlık hizmetlerinin altyapı ihtiyacını gidermiş olacağız" dedi.

Akbulut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tekirdağ'da 2013 yılında 15 olan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyon sayısını 30'a çıkardıklarını belirterek, gelecek yıl içinde Sağlık Bakanlığı tarafından Tekirdağ'da 10 adet müstakil 112 istasyon binası yapılacağını söyledi.

Mevcut 112 istasyonlarına hizmet kalitesini arttırma amacıyla ve çalışanların daha konforlu ortamda bulunması için malzeme ve doküman alımlarını gerçekleştirmeye başladıklarını belirten Akbulut, "Bunun yanında bakanlığımıza yeni arsa tahsislerinin sağlanmaası için Valinin de desteğini alarak çalışmalarımızı tamamladık. Göreve geldiğimiz dönemde İlde 32 adet 112 acil sağlık hizmetleri ambulansı mevcutken bugün 56  tam donanımlı ambulansa sahibiz. Acil Sağlık hizmetlerinin 2 yıl içinde hızlı ve istikrarlı büyümesinden katkılarını esirgemeyen Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu'nun desteği ile sağlık çalışanlarımızın özverili çalışmalarına borçluyuz" diye konuştu.

Sağlık hizmetlerinde, 2016-2017 yıllarında bakanlığın yapacağı 112 istasyonları haricinde yerel yönetimin büyükşehir belediye başkanlığı ile 10 adet 112  istasyon binası yapmayı planladıklarını ifade eden Akbulut,  "Tekirdağ'daki nüfus artışının hızına göre 2018'e kadar en az 15 yıl boyunca İlimizin acil sağlık hizmetlerinin altyapı ihtiyacını gidermiş olacağız. 2018'de Tekirdağ'da hastanesi olmayan veya binası yenilenmemiş ilçe devlet hastanesi bırakmayacağız" ifadelerini kullandı.  

Akbulut ayrıca, ellerinde bulunan araç envanterleriyle ilgili olarak, 54  tam donanımlı ambulans, 2 arazi tipi ambulans, 2 arazi tipi Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) aracı, 2  motosiklet ambulans ve 1  yoğun bakım ambulansının mevcut olduğunu kaydetti.