Tekirdağ'dan Kırgızistan'a "Kardeş Okul" projesi

Tekirdağ'dan Kırgızistan'a "Kardeş Okul" projesi
Tekirdağ'dan Kırgızistan'a "Kardeş Okul" projesi
- Süleymanpaşa İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Şenol: - "Bişkek'te açılacak imam hatip ortaokulu ile kardeş okul olmak için çalışma başlattık"

TEKİRDAĞ (AA) - Süleymanpaşa İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Abdullah Şenol, Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te açılacak imam hatip ortaokulu ile kardeş okul olabilmek için çalışma başlattıklarını söyledi. 

Şenol, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  Türkiye 'de imam hatip ortaokullarının 4 yıl önce açıldığını ve eğitim öğretim verdiğini hatırlatarak, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te bir imam hatip ortaokulunun açılacağını belirtti.

Bişkek'te açılacak okulla "kardeş okul" olabilmek için çalışma yürüttüklerini aktaran Şenol, "Ön görüşmelerimizi yaptık. Bişkek'teki okul kısa bir süre içinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın katılacağı törenle hizmete açılacak. Biz de inşallah başlattığımız proje kapsamında ilk defa yurt dışındaki imam hatip ortaokulu ile kardeş okul olacağız" dedi.

Okulun Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde faaliyet göstereceğini anlatan Şenol, "Tecrübelerimizle kardeş okulumuza yardımlarımızı yapacağız. İmam hatip ortaokulu olarak ilk defa yurt dışında kardeş okul projesini başlattık. Proje kapsamında ileriki dönemlerde kardeş okul sayımızı arttırmayı planlıyoruz" diye konuştu.