Tekirdağ'dan kısa kısa

Tekirdağ'dan kısa kısa
Tekirdağ'dan kısa kısa
- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak, nikah kıydı

TEKİRDAĞ (AA) - Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, nikah kıydı.

Albayrak, Süleymanpaşa ilçesi Köseilyas Mahallesi Muhtarı Mahir Sadık'ın kızı Gamze Sadık ile Ramazan ve Fadime Gündüz'ün oğulları Talha Gündüz'ün nikahını kıydı.

Siirt Şirvan ilçesi Kaymakamı Veysel Yüksel'in şahitlik yaptığı nikah töreninde, Albayrak evlilik cüzdanını geline takdim ederek, yeni çifte bir ömür boyu sağlık ve mutluluk temennisinde bulundu.

Nikah törenine çok sayıda davetli katıldı.

 

- Süleymanpaşa Belediyesi'nin yeri denetimleri

 

Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Süleymanpaşa Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri, Barbaros Mahallesi'nde gece çalışan iş yerlerinde denetimler yaptı.

Süleymanpaşa Belediyesi'nden yapılana yazılı açıklamaya göre, Barbaros Mahallesi'ndeki alkollü mekanlarda gece geç saatlerde gerçekleştirilen denetimlerde,  işletmecilerin ilgili mevzuatlara uygun hareket edip etmediklerine, işletmelerin teknik ve hijyenik şartları yerine getirip getirmediği kontrol edildi.

Kontroller sonunda,  tespit edilen aykırılıklar ve eksiklikler için gerekli bilgilendirmeler yapılırken, mevzuata tamamen aykırı işletilen işletmelerin işletmecilerine ise idari işlemler başlatılmak üzere tespit tutanakları tuttu.

 

- Süleymanpaşa Belediyesi'nin yüzme kursu öğrencileri sertifikalarını aldı

 

Süleymanpaşa Belediyesi'nin ücretsiz yüzme kursunun ikinci dönem öğrencilerine, katılım sertifikalarını Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat verdi.

Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü tarafından hafta içi her gün saat 09.30 ile 17.00 arasında verilen kurslara katılan, minik ve genç öğrencilere Süleymanpaşa Belediye Spor Kulübü Başkanı Deniz Taner madalyalarını taktim ederken sertifikalarını da Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat verdi.

Öte yandan, Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik Merkezi'nde11 Ağustos'ta başlayacak olan üçüncü dönem kurs başvuruları'nın başladığı bildirildi.