Tekirdağ'dan kısa kısa

Tekirdağ'dan kısa kısa
Tekirdağ'dan kısa kısa
- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak, muhtarlar ile toplantı yaptı

TEKİRDAĞ (AA) - Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, mahalle muhtarlarıyla toplantı yaptı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda yapılan toplantıya, Albayrak ve Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ahmet Rıfat Poyraz katıldı.

Albayrak toplantıda yaptığı konuşmada, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin yoğun bir tempoda çalıştığını, muhtarlarında bu çalışmaların önemli bri parçası olduğunu söyledi.

İlçe belediye başkanları ile her hafta istişare toplantısı yaptığını belirten Albayrak, " Yaptığımız toplantılarda, yatırımları, hizmetleri, sorunları masaya yatırıyoruz. Sizlerle de mahallelerimizin sorunlarını tartışmak, taleplerini dinlemek adına toplantı yapmayı uygun gördük. Katılımlarınız için teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin il genelinde yaptığı çalışmaları muhtarlara anlatan Albayrak, muhtarlardan beklediği çalışmaları da iletti.

 

- Marmara Depremi'nin 16. yılı

 

Süleymanpaşa ilçesinde, 17 Ağustos Marmara Depremi'nin 16. yılı dolayısıyla anma töreni düzenlendi.

 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) işbirliğinde Tuğlalı Park'ta düzenlenen anma törenine, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ahmet Rıfat Poyraz, AFAD Müdürü Recep Erol ile İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Osman Taşseten katıldı.

Albayrak, törende yaptığı konuşmada 17 Ağustos 1999 depreminin unutulmadığını belirterek, Tekirdağ'ın da 1. decerede deprem kuşağında bulunması dolayısıyla, Tekirdağlıların depremle yaşamayı öğrenmesi ve depreme her an hazırlıklı olması gerektiğini söyledi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından şehirde bulunan sağlıksız yapıları kontrol altına alındığını bildiren Albayrak, "Jeolojik ve jeoteknik etüt çalışmalarını başlattık. Afet ve acil durum yönetim planları hazırlama çalışmalarımız ve kentsel dönüşüm master planları çalışmalarımız devam ediyor. Büyükşehir Belediyemiz deprem konusunda teknik ve bilimsel çalışmalar yapıyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı olarak 1999 depreminin bir daha yaşanmamasını diliyorum" dedi.

Albayrak konuşmaların ardından beraberindekiler ile birlikte, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı tarafından açılan standı ve stand ta sergilenen deprem ile ilgili fotoğrafları inceledi.

 

- Süleymanpaşa'da yol yapım çalışmaları

 

Süleymanpaşa Belediyesi'nin yol yapım ve onarım çalışmaları devam ediyor.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat yaptığı yazılı açıklamada, 100. Yıl Mahallesinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmalarında Uğur Mumcu Caddesi ve Mumcu Çeşme Sokakta asfalt dökümünün tamamlandığını bildirdi.

Asfalt döküm işi biten sokakların ardından yol çalışması yapan ekiplerin diğer mahallelere geçerek çalışmalara devam edeceklerini belirten Eşkinat, "Alt yapı çalışmalarının bittiği mahallelerimizde yol yapım ve onarım çalışmalarımıza imkanlarımız doğrultusunda hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Bilindiği gibi yaz ayları asfalt sezonu ve biz Süleymanpaşa Belediyesi olarak bu sezonu en verimli şekilde geçirmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.