Tekirdağ'dan kısa kısa

Tekirdağ'dan kısa kısa
Tekirdağ'dan kısa kısa
- Ergene'de yaz okulu kurslarına yoğun ilgi

TEKİRDAĞ (AA) -Ergene Belediyesi tarafından düzenlenen yaz okulu kurslarının, öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördüğü belirtildi.

Belediye Başkanı Rasim Yüksel, yaptığı açıklamada, belediye tarafından düzenlenen ve ilçede yaşayan çocukların yaz tatillerini verimli geçirmelerinin sağlanması amaçlanan kurslara katılımın yüksek olduğunu belirterek, bu durumdan öğrenci velilerinin de memnun olduğunu söyledi.

Yaz okulu kursları kapsamında görsel sanatlardan gitar kursuna, tekvandodan dans kurslarına kadar bir çok alanda eğitim verdiklerini ifade eden Yüksel, "Kurslarımız, çocukların gelişimi ve yeteneklerinin ortaya çıkması açısından çok önemli. Çocukların keyifli zaman geçirmelerini sağlamak adına oluşturulan ücretsiz yaz okulu kursları ilçe genelinde devam ediyor. Kurslarımıza katılım ve ilgi oldukça fazla" dedi.

Yüksel, bu yıl hayata geçirilen kursların, önümüzdeki yıllarda da geliştirilerek devam edeceğini kaydetti.

 

- "Sevgi Parkı projesi"

 

Ergene Belediyesi tarafından yapımı devam eden Sevgi Parkı'nda çalışmalar devam ediyor.

Belediye Başkanı Rasim Yüksel, yaptığı açıklamada, Sağlık Mahallesi'nde belediye ekiplerince yapımı devam eden parkın çevre düzenlemesinin yapıldığını belirterek, çalışmaların kısa sürede bitirilerek parkın hizmete gireceğini söyledi.

Sevgi Parkı projesi içerisinde çocukların aileleriyle birlikte keyifli zaman geçireceği fitness alanları, kamelyalar, çocuk oyun gruplarının bulunduğunu ifade eden Yüksel, "Buradaki peyzaj çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte park projesinin son rötuşları yapılacak ve vatandaşların hizmetine sunulacak" dedi.

Ergene'ye yakışır hizmetlerin devam edeceğini belirten Yüksel, "İlçemizin tüm mahallelerinde çalışmalar devam edecek. Bizim hizmet anlayışımız, Ergene'yi modern ilçe haline getirmek bunun içinde vatandaşlarımızın keyifli zaman geçirecekleri sosyal alanların oluşmasına olanak sağlamak" diye konuştu.

 

- Çorlu Belediyesi Yenice Ek Hizmet Binası tadilat çalışmaları

 

Çorlu Belediyesi Yenice Ek Hizmet Binası'nın tadilat ve onarım çalışmaları devam ediyor.

Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, yaptığı açıklamada, Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalar kapsamında bina içi bölme duvar çalışmalarının yapılmasının ardından pencere olarak kullanılan bazı alanların kapatılıp duvar örüldüğünü belirterek, mevcut pencere alanlarına kepenk sistemi yapıldığını söyledi.

Tadilat kapsamında binanın elektrik aksamında yenileme ve boya çalışmalarını gerçekleştirdiklerini ifade eden Baysan, "Tadilat çalışmalarında son aşamaya geldiğimiz Çorlu Belediyesi Yenice Ek Hizmet Binamızı, çok yakın bir zamanda vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Söz konusu ek hizmet binamızın faaliyete geçmesiyle Zabıta ve Mali Hizmetler gibi birçok belediye birimimizin konuşlanacağı ek hizmet binamız vesilesiyle Yenice sakinleri birçok belediye hizmetine mahallelerinde ulaşma imkanına sahip olacak" dedi.