Tekirdağ'dan kısa kısa

Tekirdağ'dan kısa kısa
Tekirdağ'dan kısa kısa
- Ergene Belediye Başkanı Yüksel'e ziyaret

TEKİRDAĞ (AA) - Tekirdağ İl Jandarma Komutanı Albay Erdal Eren ve Çorlu İlçe Jandarma Bölük Komutanı Serkan Gürzsoy, Ergene Belediye  Başkanı Rasim Yüksel'i ziyaret etti. 

Başkanlık makamında gerçekleştirilen ziyarette Başkan Yüksel, yaptıkları çalışmalar ve hayata geçirmeyi planladıkları projelerle ilgili Eren ve Gürzsoy'a bilgi verdi. 

Kendisine yapılan bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yüksel, ''Ergene ilçesinin, gelişimi adına bir çok alanda çalışmalarımızı yoğun tempoda sürdürüyoruz. Ergene'nin değişimi, ilçe halkının yaşamında gerçekleşecek dönüşümlerin habercisidir. Yönetimimdeki hedefimiz, Ergene Belediyesi olarak sorumluluk alanlarında üzerimize düşen görevi üstlenerek ilçemize güzel hizmetler sunabilmektir'' dedi. 

Ziyarette, günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

 

- Ergene'de yol çalışmaları devam ediyor

 

Ergene Belediyesi tarafından Vakıflar Mahallesi'nde başlatılan kilitli parke taşı döşeme ve yol çalışmalarının devam ediyor.

Belediye Başkanı Rasim Yüksel, yaptığı açıklamada, Vakıflar Mahallesi'nde bir süre önce başlatılan kilit parke döşeme çalışmalarının yoğun tempoda devam ettiğini belirtti.

Mahalle ziyaretleriyle ilçe genelinde yapılan çalışmaları yerinde incelediğini ve gerekli bütün çalışmaları yaptıklarını ifade eden Yüksel, ''Mahallelerimizde gerçekleştirilen yol onarım ve bakım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Havaların soğumasıyla birlikte yaşanan yol sorunlarına çözüm bulmak adına birçok bölgede bu çalışmalarımızı arttırdık" ifadelerini kullandı. 

Yüksel öte yandan yapılan çalışmaların neticelendiğinde ilçede çok daha güzel ve kullanışlı yollara kavuşacaklarını kaydetti.

 

- Çorlu'da asfaltlama çalışmaları

 

Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, ilçenin çeşitli bölgelerinde asfalt serimi çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

Baysan yaptığı açıklamada, Fen İşleri Müdürlüğü asfalt ve yol ekiplerinin mahalle bazında yaptıkları çalışmalar kapsamında, Kazımiye Mahallesi'nde asfalt serimi gerçekleştirildiğini belirtti.

Yapılan çalışmalarda toplamda 350 ton sıcak asfalt serildiğini kaydeden Baysan "Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü asfalt ekipleri, sonbahar ve kış ayları boyunca hava şartları elverdiği ölçüde Çorlu'nun çeşitli bölgelerinde çalışmalarına devam edecek. İhtiyaç duyulan bölgelerde yaptığımız incelemeler sonrası asfaltlama çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmalarımız artarak devam edecek" dedi.