Tekirdağ'dan kısa kısa

Tekirdağ'dan kısa kısa
Tekirdağ'dan kısa kısa
- Ankara'daki patlamaya tepkiler

TEKİRDAĞ (AA) - Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Şeref Çetin, Ankara 'daki patlamada hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlara da acil şifalar diledi.

Çetin, yaptığı yazılı açıklamada, başkentte düzenlenen barış ve demokrasi mitinginde, izahı olmayan hain bir saldırı yaşandığını belirtti.

CHP olarak kanlı oyunların hesabını soracaklarını ifade eden Çetin, açıklamasında şunları kaydetti:

"Saldırı sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah' tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Tüm ülke de yaşanan terör olayları insanların yaşama haklarının ellerinden alınması ülke de şiddet ve korku odaklı stratejiler planlaması maalesef ki ülkemizin gerçeği gibi gösterilmeye çalışılmaktadır. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu kanlı oyunların hepsinin hesabını soracağız. Birlik ve beraberliğimize asla gölge düşürülmesine izin vermeyeceğiz." 

 

-Sel mağdurlarına yardım 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Malkara'nın Gönence Mahallesi'nde yaşanan sel felaketinde mağdur olan ailelere nakit para yardımında bulundu. 

Büyükşehir belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, sel felaketinin yaşandığı bölgelerde yapılan incelemeler sonucu zarar gören sekiz aileye 5'er bin lira yardım yapıldığı belirtildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da sel felaketinde mağdur olan ailelere geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

-Çorlu Belediye Başkanı Baysan, Çorlu Muhtarlar Derneği'ni ziyaret etti

 Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Çorlu Muhtarlar Derneği'ni ziyaret etti.

 Baysan, ziyarette dernek başkanlığına seçilen Hürriyet Mahallesi Muhtarı Neşe Benek ve yönetim kurulu üyelerini tebrik etti.

Çorlu belediyesi olarak muhtarlarla sürekli iletişim halinde olduklarını anlatan Baysan ''Çorlu belediyesi olarak muhtarlarımızla çok sıcak iletişim halindeyiz. Mahalle bazında yaptığımız çalışmalarımızda, muhtarlarımız bizlere el ayak oluyor. Halkın taleplerini ve sıkıntılarını da yine muhtarlarımızdan öğreniyoruz. Bu durumda görülüyor ki, muhtarlarımız bizler için çok önemli.''  

Ziyaretten dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden Benek ise, İlçe belediyesi ile birlikte çalışmalar yürüttüklerini ve belediyenin kendilerine maddi manevi destek sağladığını söyledi.

Baysan ayrıca, İlçede  eğitim öğretime yeni başlayan Fen Bilimleri Okulları Çorlu Koleji'ni de ziyaret etti.