Tekirdağ'dan kısa kısa

Tekirdağ'dan kısa kısa
Tekirdağ'dan kısa kısa
- 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü

TEKİRDAĞ (AA) - Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Albayrak, mesajında, demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından ve temel taşlarından biri olan basının, insanların, düşünce ve haber alma özgürlüğünü sağlayan bir araç olduğunu belirtti.

Albayrak, şunları ifade etti:

"Kamuoyunun nabzını tutan, doğru, tarafsız ve hızlı bir şekilde haberdar olması için büyük bir özveri ile çalışan basın mensuplarımız, şehrimizin kalkınmasında, tanıtılmasında, kültürel, sosyal ve ekonomik anlamda gelişmesinde önemli katkılarda bulunmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle, değerli basın çalışanlarımızın 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü'nü kutluyor, meslek hayatlarındaki başarılarının devamını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

 

- Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin toplu taşıma çalışmaları

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından yaklaşık 1.3 milyon liraya satın alınan 4 adet otobüsün, Çorlu Belediyesi Toplu Ulaşım Dairesi hizmetine verildiği bildirildi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, araçların devir teslim töreninde konuşan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu ilçesinin, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi için çok önemli olduğunu ifade etti.

Çorlu'nun, sürekli geliştiğini ve nüfusunun sürekli artığını belirten Albayrak, "Bu anlamda bizim de bu artışa hizmetlerimizde cevap verebilmemiz gerekiyor. Çorlu toplu Ulaşımında kullanılmak üzere 4 adet otobüsü daha bugün Çorlu Halkının hizmetine sunmaktan büyük bir mutluluk yaşıyoruz. Otobüslerimiz tekrar Çorlu halkına hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

 Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan da Çorlu'ya yapılan hizmetlerden dolayı Albayrak'a teşekkür etti.

 

- Çerkezköy Belediyesi Taşkın Koruma İnşaatı Temel Atma töreni

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) tarafından Çerkezköy ilçesinde yapılan Taşkın Koruma İnşaatı'nın temeli düzenlenen törenle atıldı.

Törende konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çerkezköy ilçesinde altyapının büyük önem taşıdığını bildirdi.

Albayrak, Çerkezköy'ün aşırı yağışlarda yaşadığı sel felaketlerinin bir daha yaşanmaması için taşkın koruma inşaatının yapıldığını belirterek, en kısa zamanda Çerkezköy halkının hizmetine sunulacağını kaydetti.

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay da, Çerkezköy'de acil çözülmesi gereken bir takım sorunlar olduğunu belirtti ve bu sorunların çözümünde büyük destek veren Büyükşehir Belediyesi ve Albayrak'a teşekkür etti.