Tekirdağ'dan kısa kısa

Tekirdağ'dan kısa kısa
Tekirdağ'dan kısa kısa
- Süleymanpaşa Belediyesi'nin okul kantini denetimleri

TEKİRDAĞ (AA) - Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri kent merkezinde bulunan okul kantinlerini denetledi.

Süleymanpaşa Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, ilçe merkezinde bulunan ilkokul, ortaokul ve liselerin kantinlerinde denetimler yapıldığı bildirildi.

Denetimlerde, yeri açma ve çalıştırma ruhsatı, satılan gıdaların üretim ve son kullanma tarihleri, suların istiflenirken altlarında palet olup olmadığının kontrol edildiği kaydedilen açıklamada, kantin çalışanlarının temizliği ayrıca eldiven ve galoş gibi malzemelerin kullanılıp kullanılmadığına bakıldığı belirtildi.

Açıklamada, denetimlerin belirli periyotlar halinde devam edeceği kaydedildi.

 

- Süleymanpaşa Belediyesi Rahmi Bey Parkı'nı hizmete açtı

 

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Değirmenaltı Mahallesi'ndeki Rahmi Bey Parkı,  çevre ve peyzaj düzenlemeleri yapılarak hizmete açıldı.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, açılışta yaptığı konuşmada, Rahmi Bey Parkı'nın Mutlu Kent Çay Bahçesi olarak hizmet vereceğini belirti.

Eşkinat, parkın Mutlukent AŞ'nin diğer parklarında farklı hizmetler sunacağını kaydederek şu ifadeleri kullandı:

"Bu park sadece çay bahçesi olarak değil aynı zamanda müze olarak da hizmet verecek. Biz burada stantlar kurarak Tekirdağ'da üretim yapan firmaların ürünleri de satacağız. Tekirdağ'a gelenler Süleymanpaşa'nın misafiri olacaklar, ondan sonra güzel şehrimizi dolaşacaklar."

 

- Genel seçime doğru

 

Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri seçim sandıklarının dağıtımını yaptı.

Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, 1 Kasım Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimlerinde kullanılacak seçim sandıkları okullara dağıtıldı.

Yüksek Seçim Kurulu'nun düzenlediği listeye göre hareket eden Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri, Süleymanpaşa ilçe merkezinde toplam 27 ayrı noktaya 323 şeffaf seçim sandığı ve 646 paravan dağıtımı yaptı.