Tekirdağ'dan kısa kısa

Tekirdağ'dan kısa kısa
Tekirdağ'dan kısa kısa
- Süleymanpaşa Belediyesi'nin 2016 yılı bütçesi

TEKİRDAĞ (AA) - Süleymanpaşa Belediyesi'nin 2016  yılı bütçesi gider toplamı 140 milyon lira olarak açıklandı.

Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Ekim ayı belediye meclis toplantısında 2016 yılı bütçesinin belirlendiği bildirildi.

Açıklamada, 140 milyon lira olarak belirlenen bütçenin, 25 milyon 77 bin 500 lirasının personel giderleri, 4 milyon 36 bin 500 lirasının  Sosyal Güvenlik Kurumu'na devlet pirimi giderleri,  52 milyon 467 bin lirasının mal ve hizmet alım giderleri, 60 bin lirasının faiz giderleri, 3 milyon 940 bin lirasının cari transferler, 40 milyon 119 bin lirasının sermaye giderleri, 300 bin lirasının sermaye transferleri ve 14 milyon lirasının da yedek ödenek olarak belirlendiği belirtildi.

 

- Süleymanpaşa Belediyesi  Çocuk Kulübü 

 

 Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü üyeleri sahil dolgu alanında kurulan sirke ücretsiz girecek.

Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre,  Süleymanpaşa Çocuk Kulübü yetkilileri 400 bilet alarak kulübe üye çocuklara ve ailelerine ücretsiz dağıttı.

27 Ekim Salı günü, saat 11.00 ve 16.30 seans gösterimlerinde sirkin konuğu olacak Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyeleri için Süleymanpaşa Belediyesi'nin sürprizleri olacak.

 

- Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin ulaşım hizmetleri

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından kırsal mahallelere otobüs durağı koyuldu.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından, il genelinde, özellikle kırsal kesimde bulunan mahallelere otobüs durağı koyulduğu bildirildi.

Şu ana kadar 30 adet durağın montaj işlemlerinin bittiği, ay sonuna kadar da bu sayının 50 civarında olacağı belirtilen açıklamada, ulaşım konusunda belediyenin çok hassas davrandığı, 11 ilçede durakların, vatandaşları yağmur ve güneşten koruyan tek tip modern duraklar haline getirileceği ve daha güzel bir görünüm kazanacağı kaydedildi. 

 

- Evi yanan vatandaşa belediye yardım edecek

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, 17 Ekim Cumartesi günü elektrik kontağı sonucu çıkan yangında evini kaybeden aileye yardım edileceğini açıkladı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Karadeniz Mahallesi Sayar Sokak'ta bulunan evleri yanan aile, komşularının yanında kalmaya başladı bildirildi.

Yakınlarının durumu bildirmesi üzerine, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ahmet Poyraz beraberindekiler ile birlikte aile ile görüşerek evi inceledi ve mahalle muhtarından detaylı bilgi aldı.

Yapılan inceleme sonucu, ailenin bilgileri alınarak gerekli işlemler başlatıldı.