Vatan Partisi'nin Tekirdağ mitingi

Vatan Partisi'nin Tekirdağ mitingi
Vatan Partisi'nin Tekirdağ mitingi
- Genel Başkan Perinçek: - "Bugün HDP, en büyük para babalarının, en büyük zenginlerin, Türkiye'nin vurguncularının, dolar ve borsa vurguncularının parlattığı, yaldızladığı ve kollarından tutup Meclis'e sokmak istediği parti"

TEKİRDAĞ (AA) - Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Bugün HDP, en büyük para babalarının, en büyük zenginlerin, Türkiye'nin vurguncularının, dolar ve borsa vurguncularının parlattığı, yaldızladığı ve kollarından tutup Meclis'e sokmak istediği parti" dedi.

Partisinin Çorlu'daki Atatürk Meydanı'nda düzenlediği mitingte konuşan Perinçek, Türkiye'de seçim arifesinde bombaların patlatıldığını ve bunun bilinçli olarak bazı güçler tarafından organize edildiğini söyledi. 

Seçimlerden sonra ülkeyi ciddi bir ekonomik krizin beklediğini öne süren Perinçek, "Kürt yurttaşlarımız bombalarla kışkırtılıyor ve yaşananlar bir haberci. Seçimlerden sonraki kriz döneminin Amerika tarafından nasıl yönlendirilmek istendiğini gösteren çok önemli işaretler. Bu zorlu dönemden, bu bombalı, mayınlı dönemden ülkemizi huzura, barışa, kardeşliğe ve birliğe kavuşturmak Vatan Partisi'nin görevi. Buradan, Van'dan Edirne'ye, Trakya'ya kadar bütün milletimize güvendiğimizi söylüyoruz" diye konuştu.

Perinçek, yaşanan süreçte herkesin vicdanıyla hareket etmesi gerektiğini belirterek, şöyle devam etti:

"Bu zor dönemlerde bozuk düzenin çözümleri de gündeme getiriliyor. Onların da çözümleri var. İzliyorsunuz, televizyonlarda ve gazetelerde. Bir  AKP ve CHP  koalisyonu tezgahlanıyor. Bunu, Amerika tezgahlıyor, Avrupa tezgahlıyor ve kucaklarına da PKK 'yı, HDP'yi veriyorlar. Bugün HDP, en büyük para babalarının, en büyük zenginlerin, Türkiye'nin vurguncularının, dolar ve borsa vurguncularının parlattığı, yaldızladığı ve kollarından tutup Meclis'e sokmak istediği parti."

Türkiye'nin önünde tuzaklar olduğunu savunan Perinçek, zor günlerden halka dayanan güçlü devletle çıkılabileceğini kaydetti.