14 Şubat Sevgililer Günü'nde alabileceğiniz teknolojik hediye önerileri

14 Şubat Sevgililer Günü'nde alabileceğiniz teknolojik hediye önerileri
14 Şubat Sevgililer Günü'nde alabileceğiniz teknolojik hediye önerileri
Bir 14 Şubat Sevgililer Günü daha kapıda ve eminiz ki 21. yüzyılda hala hediye meselesini son güne bırakan okuyucularımız var.

Sevgililer Günü ve bilimum özel günlerde, hediye alma işini yumurtanın kapıya dayandığı güne bırakanlar için özel olarak derlediğimiz ve özel günlerde de fiyatı değişmeyen teknolojik hediyelerden oluşan listemiz size biraz fikir verebilir; ama unutmayın; çok vaktiniz kalmadı!

İşte Fobito.com’un derlediği, sevgilinize hediye edebileceğiniz hem kullanışlı, hem de ilginç gelebilecek teknolojik hediye önerileri...

1. QR Kod Aksesuarlar

radikal

Bu QR kod işlenmiş aksesuarlar ya da takılar, istediğiniz mesajın, sürekli sevgilinizin yanında taşımasına imkan veriyor. Ona bir şiir mi yazdınız; QR koda çevirip hediye edin, bir aşk mektubu mu yazdınız; mektubunuz QR kodlu kol düğmesinde sürekli üzerinde dursun. Eğer sevgiliniz hem aksesuar kullanan, hem de teknoloji meraklısı birisi ise bu QR kodlu eşyalar çok hoşuna gidecek.

2. Bataryalı Telefon Kılıfları

radikal

Mobil teknolojiler ne kadar ilerlerse ilerlesin akıllı telefonlarımızı batarya problemi bir süre daha bizimle olacak ve siz sevgilinizi aradığınızda “şarjım bitmişti ondan ulaşamamışsındır” bahanesi ile karşılaşmaya devam edeceksiniz. Ona bir bataryalı telefon kılıfı hediye edin ve hem yaşamını kolaylaştıran kullanışlı bir hediye almış olun, hem de bahanelerin birinden daha kurtulun.

3. Wi-Fi - 2GB USB Kol Düğmeleri

radikal

Pek çok erkek için şıklığın simgesi kol düğmeleridir; ama kimi erkek için fazla klasik, fazla demode de gelebilir elbet. Bu kol düğmeleri ise klasik şıklığı, teknoloji ile birleştirmeyi başarıp bir aksesuarın ne kadar kullanışlı olabileceğini gösteriyor. Kablosuz internet erişim noktası yani bir mobil modem olarak kullanılabilen bu kol düğmeleri, aynı zamanda 2 GB USB bellek görevi görüyor ve sevindirme garantili bir başka hediye olarak listemizdeki yerini alıyor.

4. Akıllı Saatler

radikal

Şıklığın bir başka işaretçisi de saattir elbette bir erkek için; ancak saatler de bir süre öncesine kadar dijital olmak dışında bir teknoloji ibaresi göstermiyordu. Özellikle son 2 yıldır ise Akıllı saat furyası ve sürekli artan ürün çeşitliliği ile hem spor bileklikleri, hem de akıllı saatler, gerek tasarım, gerekse fonksiyon olarak bir hayli yol aldı. İster klasik çizgileri seven, isterse daha spor bir tarza sahip bir sevgiliniz olsun ona göre bir akıllı saat mutlaka bulacaksınız.

5. Yeni Bir Telefon

radikal

Mobil teknolojileri ve uygulama dünyasını yakından takip eden sevgiliniz için alacağınız yeni bir telefon, onu sevindirmekle kalmayacak; elinden düşürmeyeceği için sürekli sizi hatırlatacaktır.
Üstelik ilk düşündüğünüzde bütçenizi zorlayacak gibi duran bu seçenek için son derece hesaplı ve iyi donanıma sahip cihazlar bulmak mümkün.

6. Tablet

radikal

Eğer sevgiliniz telefonunu yakın zamanda değiştirmişse ve bir önceki seçeneği değerlendiremiyorsanız ona bir tablet alabilirsiniz. Hem uygulamalarını daha rahat kullanabileceği, hem iş takibini daha rahat yapabileceği, hem de sizinle, büyük ekranında görüntülü görüşme yapabileceği bir 3G bağlantılı tablet sevgilinizi çok sevindirecektir mesela.

7. Oyun Konsolu

radikal

Eğer hem telefon, hem de tablet seçenekleri sevgilinize hitap etmiyorsa ve biraz daha büyük boy bir eğlence arıyorsanız ona sahip olmadığı bir oyun konsolu hediye edebilirsiniz, Playstation 4, XBOX One ya da Nintendo gibi seçenekler arasından sevgilinizin tarzına uygun olanı seçin ve en yakın teknoloji mağazasına koşun. Ya da kendi zevkinize göre seçim yapın; ne de olsa yalnız oynamasına izin vermeyeceksiniz.