150 bin dolar ödüllü yazılım yarışması

150 bin dolar ödüllü yazılım yarışması
150 bin dolar ödüllü yazılım yarışması
Koding, bu sene ikincisini düzenlediği online yazılım geliştirme yarışmasında toplamda 150 bin dolar ödül dağıtıyor. Yazılımcıların 48 saat içinde önceden belirlenen konularda bir proje geliştireceği yarışma için son başvuru tarihi ise 9 Aralık...

Sinan ve Devrim Yaşar Kardeşler’in ABD’de kurduğu ve bugüne kadar 20 milyon dolar yatırım alan teknoloji şirketi Koding; ‘Global Virtual Hackathon 2015’ adını verdiği etkinlikte yazılım geliştiricileri bir araya getiriyor.

Yazılımcıların ister tek başlarına isterlerse de takım olarak başvuru yapabileceği söz konusu etkinliğe dünyanın her yerinden katılım gösterilebiliyor. Katılımcıların veri görselleştirme, üretkenlik uygulaması ve mobil oyun konuları üzerine proje geliştirecekleri etkinlikte juri tarafından birinci seçilen ekip 100 bin doların sahibi olacak.

Geçtiğimiz sene ilki düzenlenen online yazılım geliştirme yarışmasına 60 binin üzerinde başvuru gelmiş, birincilik ödülünü ise Almanya’dan kodlama öğrenmek isteyenlere özel online oyun geliştiren bir ekip kazanmıştı.