41 MP kameralı Hyetis Crossbow kol saati

41 MP kameralı Hyetis Crossbow kol saati
41 MP kameralı Hyetis Crossbow kol saati

Sadece Nokia 808 PureView ve Nokia Lumia 1020 ile karşımıza çıkan 41 MP kamera desteği artık farklı bir ortamda daha kullanıcıları bekliyor. Pebble başta olmak üzere çok sayıda akıllı saat var ama özellikleri pek iddialı değil. Samsung, Apple , Microsoft, LG ve Sonyden daha iddialı akıllı saatler geliyor ve bunların sene sonuna doğru ilan edilmesi bekleniyor. O zamana kadar beklemeden 41 MP kamerası olan bir saatle tanışmak ister misiniz?

İsviçrenin Cenevre şehrinde merkezi olan Hyetis adlı saat üreticisinin ilan ettiği Crossbow adlı akıllı saatte 41 MP alıcı ve halka biçimli özel flaş yer alıyor. Titanyum gövde ve kristal kaplı dokunmatik ekran içeren saatin Android, iOS ve Windows Phone 8 uygulamaları olacak. Wi-Fi, Bluetooth ya da NFC üzerinden bağlantıya geçebilen Hyetis Crossbow çok iddialı görünüyor. Açıklamaya göre kullanıcılar saatteki arabirime bakarak gelen mesajları, hava durumunu ve e-postaları görebilecek.

Dahili bataryanın şarjı azaldığında hareket esasına göre şarj gerçekleştirebilen bir eklentiye bağlanabilecek. Saatte yer alan diğer alıcılar GPS, ortam sıcaklığı, rakım, derinlik ve biyometrik esaslı. Açıklanan özellikler bize hayli iddialı geldi. Şimdilik satış başlamış değil ama 1200 dolar olacağı ifade ediliyor. Belki de asla satışa sunulamayacak. Diğer yandan saatte 41 MP kamera olduğunu düşünürsek çekimler için nasıl bir yol izlemek mantıklı olurdu?